Jak uatrakcyjnić spacer z dzieckiem dzięki deskorolce?

Spędzanie czasu na świeżym powietrzu to istotna kwestia w codziennym życiu. Pamiętamy o tym zwłaszcza wtedy, kiedy na świecie pojawiają się dzieci. Każde z nich powinno codziennie zażyć świeżego powietrza i odpowiedniej dawki ruchu, aby zadbać o kondycję fizyczną, a jednocześnie spożytkować energię. Jeśli zadbamy o detale, zwykły spacer może przeobrazić się w atrakcyjną formę rozrywki.

Pojawia się coraz więcej ciekawych propozycji od producentów dla dzieci, a jedną z nich jest deskorolka fiszka od QKIDS. Co bardzo istotne, przeznaczona jest już dla dzieci od trzeciego roku życia. Jest poręczna, więc nie trzeba martwić się, że jeśli na dalekim spacerze dziecko zmęczy się lub znudzi, będzie trzeba nieść za nie ciężki sprzęt, jak na przykład rower. Model ten posiada specjalny uchwyt, dzięki któremu łatwiej ją przenosić, ale także wykonywać tricki. Na początek można zaproponować dziecku naukę jazdy na równym terenie, aby nauczyło się zachowania równowagi lub próbę spacerowania, jeżdżąc powoli na deskorolce, a na późniejszym etapie zaawansowania, pod czujnym okiem, tworzyć mu różnego rodzaju „przeszkody” do pokonywania.

Dlaczego warto wybrać właśnie deskorolkę?

Jest to bardzo ciekawa alternatywa zaszczepienia w dziecku pasji, zainteresowania sportem i rozwinięcia wielu umiejętności. Jazda na deskorolce jest interesującym doświadczeniem, angażuje różne partie ciała, nie tylko nogi, wymaga dobrej koordynacji i równowagi, ćwiczy kondycję dziecka. Fiszka jest doskonałym wyborem zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych skaterów. Ponadto stwarza ciekawą alternatywę dla wielbicieli innych rodzajów sprzętów jeżdżących, ale także dla dzieci zniechęconych do jazdy, jako zachęta do rozpoczęcia przygody.

Cechy dobrej deskorolki

Deskorolka odpowiednia dla dziecka powinna charakteryzować się przede wszystkim:

  • Trwałością, aby stanowiła jak najbezpieczniejszy sprzęt, który nie ulega łatwo zepsuciu podczas potknięć lub delikatnych upadków i uderzeń. Podest deskorolki od QKIDS jest wykonany z twardego tworzywa, odpornego na złamania.
  • Ponad to użytkownik nie może ślizgać się na powierzchni pojazdu – dzięki odpowiedniej, antypoślizgowej strukturze podestu dziecko uniknie zsuwania się nóg.
  • QKIDS oferuje idealne urządzenie na spacery, ponieważ jego konstrukcja jest lekka, aluminiowa, ale jednocześnie stabilna podczas jazdy.
  • Odpowiednie koła to klucz do sukcesu (a zarazem większego bezpieczeństwa) – wykonane z tworzywa poliuretanowego z domieszką amortyzującego kauczuku gwarantują to, że jazda będzie płynna i bardziej komfortowa na nierównych drogach.
  • Model ten został wyposażony w łożyska ABEC-7 UPGRADE VERSION 2022, odpowiednie również do ekstremalnej jazdy, dla zaawansowanych użytkowników, jest to udoskonalona wersja, która ułatwia toczenie deskorolki.
  • Dla dziecka bez wątpienia istotną kwestią jest również wygląd. W tym wypadku producent połączył cechy dobrej, bezpiecznej deskorolki z unikatowym designem, ładną kolorystyką i nowoczesnym wyglądem, który zachwyci najbardziej wymagających.

Bezpieczeństwo

Należy zawsze w pierwszej kolejności pamiętać o bezpieczeństwie dziecka, wybierać teren odpowiedni dla jego wieku i umiejętności, unikać niebezpiecznych nawierzchni, ale przede wszystkim zadbać o kask oraz ochraniacze. Deskorolka spełnia odpowiednie wymogi i posiada certyfikaty bezpieczeństwa EN oraz CE. Mając pod kontrolą te aspekty, opiekun staje się spokojniejszy a dziecko chętne do odkrywania świata z perspektywy deskorolki.