Jak szybko wysuszyć spodnie?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Przed Tobą ważne wyjście, a najlepsze spodnie nie zdążyły wyschnąć? Oblałaś się wodą podczas wizyty u znajomych i musisz szybko wysuszyć ubranie? Jak to zrobić? Jest kilka sprawdzonych sposobów na to, jak poradzić sobie z mokrymi lub niedosuszonymi spodniami. Sprawdź i działaj od razu!

4 metody na to, jak szybko wysuszyć spodnie

Wśród wielu porad i pomysłów na rozwiązanie tego palącego problemu, wybraliśmy dla Ciebie te, które działają najszybciej, ale trzeba być bardzo uważnym podczas ich wykonywania! Szybkie suszenie spodni wymaga natychmiastowej reakcji i czujności! Zatem, jak szybko wysuszyć spodnie?

Pierwsza metoda – niezastąpione żelazko

Prasowanie żelazkiem należy ustawić na najwyższą temperaturę, a później przygotować się na kilka do kilkunastu minut intensywnego prasowania. Gorąca temperatura bijąca od dobrego żelazka sprawi, że woda, jaką nasiąknięte są spodnie po prostu odparuje. Czujność jednak musi być przy tej czynności wysoka: nie wolno trzymać żelazka w jednym miejscu! Należy nim cały czas poruszać, tak, by spodnie się nie spaliły!

Druga metoda – piekarnik

Ta opcja naprawdę działa, ale wyjątkowo łatwo jest przy jej użyciu doprowadzić do katastrofy i spodnie spalić! Dlatego zanim włożysz je do piekarnika, pamiętaj, żeby cały czas przy nim stać i na wszystko zwracać uwagę. Mokre spodnie nie powinny być w środku dłużej jak pięć minut!

Trzecia metoda – suszarki w dłoń!

Bardzo skuteczna, ale wymagająca trochę więcej czasu. Można tu zastosować jedną suszarkę i podczas puszczania gorącego powietrza na spodnie, co chwilę je obracać, susząc z obu mokrych stron. Można też wziąć dwie suszarki i krzyżować ich powietrze ze sobą, dzięki czemu szybciej dotrze ono do najgłębszych zakamarków mokrych spodni. Ważne: nie trzymaj suszarki zbyt blisko! Gorąca temperatura nie jest dobra dla spodni, a na pewno nie chciałabyś ich spalić.

Czwarta metoda – mikrofalówka?

Tak, tak, dobrze słyszysz! Mokre ubrania można spróbować wysuszyć w mikrofalówce, ale uwaga! Wbrew wielu poradom internetowym, nie wkładaj do niej mokrych spodni z ciężkiego materiału, bo to może się źle skończyć! Jedyne co można spróbować to takie elementy garderoby, które nie zawierają elementów plastikowych ani metalowych – w spodniach najczęściej są guziki, plastikowe wykończenia sznurków lub np. metalowe ćwieki, dlatego w tym przypadku nie ryzykuj! Luźne dresy, bielizna – to jeszcze może być, ale nic, co zawiera metal czy plastik!

Jeśli masz do wykorzystania trzy metody wcześniejsze, to zdecydowanie lepiej wybierz którąś z nich niż właśnie mikrofalówkę.