Jak szybko usunąć konto z Instagrama (Insta) ?

Instagram to aktualnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, dzięki któremu jego Użytkownicy mogę dzielić się swoimi zdjęciami z ludźmi na całym świecie. Zdarza się, że czasem jednak mamy ochotę  odpocząć od social media lub po prostu zmienia nam się koncepcja prowadzenia konta, i postanawiamy usunąć profil. Jak szybko usunąć konto z Instagrama? Sprawdź!

Zastanawiasz się jak usunąć konto z Instagrama? To nic trudnego. Serwis proponuje dwa rozwiązania: całkowite lub tymczasowe usunięcie konta.

Jak całkowicie usunąć konto z Insta.

Jeśli zamierzasz usunąć na zawsze swoje konto, to lepiej dobrze to przemyśl. Po tym jak Twoje konto przestanie istnieć, nie będziesz już mieć możliwości odzyskania opublikowanych zdjęć, nie będziesz mieć również możliwości ponownego skorzystania z tego samego profilu. Upewnij się, że wszystkie zdjęcia masz zgrane, a najlepiej przechowywać je w chmurze. Aby trwale usunąć konto z Instagrama, zaloguj się na stronie specjalnie do tego przeznaczonej: https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/accounts/remove/request/permanent/. Po wpisaniu danych, zaznacz powód skasowania konta i jeszcze raz podaj hasło. Gotowe!

Jak tymczasowo usunąć konto z Instagrama.

Jeśli chcesz odpocząć od serwisów społecznościowych, to możesz swoje konto wyłączyć na dowolny dla Ciebie czas. Taka opcja jest łatwiejsza niż całkowite usunięcie konta, i można ją wykonać z poziomu aplikacji. Wystarczy wybrać ikonę swojego profilu, wejść w „edytuj profil” i kliknąć „tymczasowe usunięcie konta”. Tutaj również należy podać swoje hasło oraz powód rezygnacji. Ta opcja jest o tyle dobra, że jeśli zdecydujesz się na powrót, to po przywróceniu konta odzyskasz zdjęcia, followersów i wszystkie dane.

To jak – odważysz się skasować swój  profil z Insta?