Jak sprzedawac używane ubrania w Internecie? Dobre rady

Zrobiłaś porządki w szafie i okazało się, że masz mnóstwo niepotrzebnych ubrań? Żal Ci je wyrzucić, bo przecież są ładne. No i nie mało na nie wydałaś… Z dzisiejszej perspektywy może odrobinę za dużo. Chciałabyś z nich mieć jeszcze jakiś pożytek? Spróbuj je sprzedać! W Internecie znajdziesz kilka miejsc, gdzie możesz za darmo wystawić nienoszone ubrania. Oto one.

Jak sprzedawać używane ubrania w Internecie?

Na polskim rynku istnieje kilka serwisów, które umożliwiają sprzedaż niechcianych ubrań, czasem też można je wymienić. Sprawdź jak sprzedawać używane ubrania w Internecie.

Serwisy aukcyjne: Allegro oraz eBay

Zaletą serwisów aukcyjnych jest ich popularność. Jeśli chcesz zarobić na sprzedaży swoich ubrań, postaraj się o dobre zdjęcia. Jeśli masz sporo ubrań w jednym rozmiarze, możesz wystawić je jako całość, tytułując swoją aukcję np. „Mega paka ubrań rozmiar S”. Może uda Ci się sprzedać wszystko za jednym zamachem. To najwygodniejsza opcja. Przy sprzedaży na serwisach aukcyjnych należy pamiętać, że pobierana jest prowizja, w zależności od tego, ile rzeczy uda Ci się sprzedać.

Serwisy ogłoszeń lokalnych: Gumtree oraz olx

Największą zaletą serwisów lokalnych jest sprzedaż „na miejscu”. Nie musisz biegać na pocztę czy do paczkomatu, żeby nadać przesyłkę, Kupujący odbiera sam zakupioną rzecz. Z tego powodu łatwiej jest sprzedać tutaj rzeczy o większych gabarytach np. meble lub sprzęt AGD. Używane ubrania nie cieszą się tak dużą popularnością. Ale zawsze możesz spróbować.

Vinted i szafa.pl

Oba serwisy działają na podobnej zasadzie. Korzystanie z nich jest darmowe, ubrania można tutaj sprzedać, oddać lub wymienić. Największą zaletą jest możliwość wystawiana komentarzy innym użytkownikom, co na Vinted jest jedynym sposobem ocenienia wiarygodności sprzedającego. Vinted niestety oferuje słabe wsparcie, administracja unika odpowiedzialności, co najwyżej może zablokować profil wskazanej osoby. Z kolei Szafa.pl od sprzedających wymaga pełnej weryfikacji konta, zapewnia bezpieczne płatności dotpay, a w przypadku niewysłania przedmiotu kupującemu zwraca całą kwotę i ściga oszusta.

Grupy sprzedażowe na Facebooku

Na Facebooku istnieją grupy, zazwyczaj nazywane „Sprzedam, kupię Miasto” albo „Oddam, poszukuję, zamienię w Miasto”, a także ogłaszane są wydarzenia takie jak np. babie targi. W grupie można utworzyć swój album, wymieniać się jego zawartością, albo coś innego tzw.wish listy. Zaletą jest to, że w łatwy sposób można zweryfikować profil osoby, z którą się rozmawia. Niestety często trafiają się konta spamowe, wadą również bywa charakter ludzi, którzy często nie płacą na czas i nie odbierają swoich zamówień. Do zalet należy możliwość odbioru w mieście zamieszkania.

Dobre rady, dla tych którzy chcą sprzedawać swoje ubrania

Znalezione obrazy dla zapytania jak sprzedawać uzywane ubrania w internecie

1. Kupuj odpowwiedzialnie

Przede wszystkim nie kupuj, jeśli nie jesteś do czegoś w 100% przekonana. Twój świadomy wybór będzie miał wpływ na środowisko nie tylko przy produkcji ubrań, ale i przy późniejszym ich wyrzucaniu. Przemysł modowy, zaraz po naftowym, powoduje najwięcej zanieczyszczeń.

2. Przygotuj ubrania na sprzedaż

Ubrania, które zamierzasz wystawić, wypierz i wyprasuj. Niech prezentują się jak najlepiej na zdjęciach. Weź również pod uwagę porę roku, zimą raczej nikt nie szuka letnich ubrań.

3. Cena

W miejscu, gdzie wystawiasz swoje rzeczy, zrób analizę cen podobnych produktów. Poczytaj komentarze. Dobrym chwytem będzie ustawienie nieco niższej ceny lub chociaż takiej samej.

4. Ładne zdjęcia

To one przyciągają pierwszą uwagę kupującego. Bluzki zamiast na wieszaku połóż na podłodze, będą się lepiej prezentować. Zadbaj również o oświetlenie oraz otoczenie. Ubrania otoczone ciekawymi gadżetami, niczym z magazynów o modzie, z pewnością będą się ciekawiej prezentować. Możesz też dodać zdjęcie metki, unikniesz dodatkowych pytań np. o skład.