Jak spędzić weekend w Karkonoszach?

Ofert noclegowych w Karkonoszach znajdziecie całe mnóstwo. Pokoje, apartamenty, hotele i pensjonaty. Wybór należy do was. Ceny są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od standardu i lokalizacji. My zachęcamy do zapoznania się z ofertą pensjonatu „Karkonoski SPA”. Przygotowywane są tu różne pakiety, dzięki czemu można zarezerwować tańszy pobyt. Dodatkowym atutem tego miejsca jest akceptacja bonu turystycznego. Zarezerwuj noclegi na weekend w górach i ciesz się chwilami relaksu.

Planujecie krótki weekend w górach? W takim razie sprawdź, co Karkonosze mają do zaoferowania.

Zimowe atrakcje

Karpacz, Świeradów Zdrój, Szklarska Poręba to najlepsze miejscowości do jazdy na nartach. Zimą przybywa tu bardzo dużo turystów. Wyciągi, stoki narciarskie są modernizowane na bieżąco, przez co mogą się one równać z tymi za granicą. Idealnym miejscem na narty biegowe są Jakuszyce. Trenują tu nawet zawodowcy. Jeżeli nie zabierzecie ze sobą sprzętu, nie musicie się martwić. Na terenie tych miasteczek działa bardzo wiele wypożyczalni sprzętu narciarskiego oraz snowboardów.

Uzdrowiska w okolicy 

Świeradów-Zdrój oraz Cieplice to popularne uzdrowiska. Wody termalne pomagają na bardzo wiele schorzeń. Ich zdrowotne właściwości bardzo dobrze wpływają na układ nerwowy, jak i układ krążenia oraz wiele innych schorzeń. Kąpiele w wodach pomagają przy różnego rodzaju bólach. Park zarówno w Świeradowie, jak i w Cieplicach to dobre miejsce na relaksujący spacer. W parku zdrojowym w Cieplicach można przejść się szeroką aleją. W centrum parku zlokalizowana jest muszla koncertowa. Latem można przysiąść na ławeczce i posłuchać muzyki na żywo.

Atrakcje na niepogodę

Podczas niezbyt sprzyjającej aury dobrym miejscem do zabawy są aquaparki. Znajdziecie je zarówno w Karpaczu, jak i Cieplicach. Możecie również odwiedzić kręgielnie. Jest to doskonała zabawa dla całej rodziny. W Kowarach, w zlokalizowanym tam parku miniatur możecie obejrzeć najciekawsze zabytki Dolnego śląska.