Jak pozbyć się infekcji intymnej?

Infekcje stref intymnych stanowią częstą przypadłość kobiet, niezależnie od wieku, czy prowadzonego trybu życia. Często uniemożliwiają lub nadmiernie uprzykrzają codzienne funkcjonowanie, a nawracające problemy tego rodzaju potrafią zniechęcić do aktywności fizycznej i zbliżeń z partnerem. W żadnym wypadku nie należy czekać na samoistne ustąpienie objawów.

Czym objawia się infekcja pochwy?

Infekcja pochwy może przybierać postać grzybicy, której towarzyszą upławy o nieprzyjemnym zapachu, pieczenie i uciążliwy swąd okolic intymnych. Pozostawienie tego problemu bez rozwiązania może wywołać wiele powikłań, dlatego od razu należy rozpocząć intensywne działanie. Warto zakupić w aptece globulki dopochwowe, w ich składzie znajdują się same substancje łagodzące powyższe objawy. Aplikując produkt można mieć pewność, że szkodliwe enzymy przestaną się rozwijać i wszelkie dolegliwości znikną na bardzo długi czas. Infekcja pochwy może być zwalczana globulkami ze skrzypem polnym w składzie, który działa ściągająco i kojąco dla podrażnionych błon śluzowych. Aplikuje się je bezpośrednio do pochwy, dlatego mają postać żelowych kapsułek, których głównym zadaniem jest przywrócenie odpowiedniego poziomu pH. Są one dedykowane zarówno dla infekcji o podłożu bakteryjnym, jak i grzybiczym. Ponadto stosuje się je po przebyciu zabiegów ginekologicznych oraz gdy w macicy pojawiają się nadżerki. Większość tych preparatów rekomendują towarzystwa ginekologiczne i jest to jedno z najważniejszych wyróżnień. Oznacza to, że ich skład jest nie tylko pomocny w nawracających infekcjach, ale również bezpieczny.

Infekcja pochwy i jej przyczyny

Z uwagi na to, że każda kobieta jest inna, częstotliwość występowania infekcji stref intymnych jest różna. Niekiedy nawracające dolegliwości kwalifikują się do odbycia konsultacji ginekologicznej, ponieważ może być to sygnał do rozwijających się poważniejszych schorzeń. Mając jakiekolwiek wątpliwości co do stosowania globulek, można zawsze zasięgnąć opinii specjalistów ginekologów lub zapytać farmaceutę w aptece. Każda infekcja pochwy jest nieprzyjemna, jedna mniej, druga bardziej, lecz zawsze odczuwa się w jej wyniku dyskomfort. Każdej kobiecie zależy na tym, by wszystkie objawy zniknęły jak najszybciej, dlatego zastosowanie odpowiednich globulek znacznie przyspieszy procesy łagodzenia objawów. Przyczyn pojawiania się co jakiś czas infekcji intymnych można dopatrywać się na przykład w zaniedbaniach z zakresu higieny, ale często do zakażenia dochodzi w miejscach publicznych. Na przykład na siłowniach, basenach, w saunach, gdzie tak naprawdę wiele osób korzysta z tych samych urządzeń, siada w tym samym miejscu. Stosowanie wspomnianych globulek można oczywiście uzupełniać żelami i maściami na zewnętrzne okolice intymne.