Jak pielegnowac usta po kwasie hialuronowym?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik tkanki łącznej, który wzmacnia jej wytrzymałości, reguluje procesy zapalne i gojenie ran, chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników oraz nawilża tkanki. Ilość kwasu hialuronowego w organizmie maleje wraz z wiekiem – u 40-letniej osoby jest go mniej o połowę niż u osoby 20-letniej. Zmniejszanie się ilości kwasu hialuronowego w organizmie człowieka sprawa, że skóra traci elastyczność, a tkanki sprężystość.

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej i najczęstsza technika powiększania ust. Kwas hialuronowy wstrzyknięty w usta stymuluje produkcję kolagenu, co nadaje ustom objętości i sprężystości. Zabieg odbywa się pod znieczuleniem i trwa 20 minut. Cena zabiegu zależy od ilości i rodzaju użytego preparatu, najczęściej oscyluje w granicach 600 – 1400 zł. Usta po zabiegu są zazwyczaj opuchnięte, na efekt trzeba czekać około tygodnia. Okres rekonwalescencji zależy od indywidualnych potrzeb, chociaż o usta należy zadbać przez kilka dni w odpowiedni sposób. Jak pielegnowac usta po kwasie hialuronowym? Sprawdź!

Jak pielegnowac usta po kwasie hialuronowym?

Znalezione obrazy dla zapytania jak pielegnowac usta po kwasie hialuronowym

Bezpośrednio po zabiegu należy schładzać okolice warg, aby utrzymać reakcję tkanki na możliwie niskim poziomie. Przez 1 dobę po zabiegu nie należy dotykać nakłuwanych miejsc, aby nie dopuścić do zakażenia ranek. Po tym czasie wskazany jest delikatny masaż ust czystymi dłońmi, aby zapobiec zbijaniu się kwasu hialuronowego w grudki. Przez pierwszy tydzień po zabiegu należy unikać nadmiernego nacisku na skórę w okolicy ust, nie należy również malować , ani kremować ust. Nie zaleca się również picia gorących napoi. W następnych tygodniach powinno się unikać ekspozycji na słońce, należy również tymczasowo zrezygnować z sauny oraz z solarium.

Ewentualne powikłania po zabiegu

Źle wykonany zabieg oraz nieodpowiednia pielęgnacja ust po kwasie hialuronowym mogą doprowadzić do powstania krwiaków, przebarwień skóry, nadmiernej pigmentacji, zaburzeń odczuwania, skóra może swędzieć. Czasem występują objawy jak przy grypie tj. bóle głowy i mięśni, ogólne złe samopoczucie, nudności. W okolicy ust mogą pojawić się widoczne albo wyczuwalne w dotyku grudki. Czasem dochodzi do przemieszczenia wypełniacza w inny obręb twarzy. W najgorszym przypadku może dojść do martwicy, która jest wynikiem zatkania światła naczynia w danej okolicy. W odległym czasie może dojść również do ziarniniaka, czyli stanu zapalnego, który pojawia się u pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi. Organizm rozpoznaje wtedy kwas hialuronowy jako obcą substancję.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz