Jak otworzyć samochód z zatrzaśniętymi kluczykami?

Awaryjne otwieranie samochodu to usługa dobrze znana każdemu kierowcy, któremu choć raz w życiu zdarzyła się sytuacja, w której główne skrzypce grały zatrzaśnięte kluczyki aucie, stacyjce czy bagażniku. Niestety, mało kto ma wtedy przy sobie zapasowe klucze. Samodzielne majstrowanie przy mechanizmie zamka, może przynieść więcej szkód, ale na szczęście wystarczy zadzwonić do profesjonalnego ślusarza, który szybko i sprawnie wykona otwieranie zamka samochodowego.

Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to nie tragedia

Zazwyczaj wystarczy pośpiech i chwila nieuwagi, gdy nasze myśli pochłonięte są wszystkim, tylko nie tym, co trzeba – kluczykami samochodowymi. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to niestety powszechny problem, ale zanim niepotrzebnie stracimy czas i pozwolimy, by emocje wzięły górę, zastanówmy się, co tak naprawdę się stało? Być może to banalne, ale zdarza się tak, że klucze po prostu zawieruszą się gdzieś w kieszeni albo torebce i otwierania zamka samochodowego nie będzie potrzebne. Jeśli jednak nie mamy ich w kieszeni, nie zostawiliśmy ich w domu ani żaden z członków naszej rodziny nie korzystał z samochodu – sprawdzić może się niestety ten czarny scenariusz. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia. Skorzystajmy z profesjonalnej pomocy, jaką oferuje Pogotowie zamkowedoświadczony ślusarz szybko oceni, jakich narzędzi użyć oraz z jakiej metody najlepiej skorzystać, by awaryjne otwieranie drzwi w aucie okazało się w pełni bezpieczne i skuteczne. Wszystko to zależy bowiem nie tylko od rodzaju zamków, jakie znajdują się w naszym samochodzie, ale również od samego rodzaju pojazdu.

Pogotowie ślusarskie do zadań specjalnych

Jeśli nasz samochód jest pojazdem nowszym i posiada automatyczne drzwi, to raczej nie próbujmy grzebać przy nich sami, bo to i tak do niczego nie doprowadzi. W tej sytuacji pozostaje nam skorzystanie z usług ślusarskich, gdyż profesjonalny ślusarz z łatwością otworzy drzwi bez ingerencji w strukturę naszego pojazdu i pozostawienia śladów na karoserii. Ma to szczególne znaczenie, jeśli chcemy nadal korzystać ze swojej polisy ubezpieczeniowej. Awaryjne otwieranie samochodów może okazać się także konieczne, gdy zostawimy kluczyk w stacyjce. W takiej sytuacji liczy się przede wszystkim czas, dla złodziei jest to bowiem idealny moment na kradzież samochodu. Na szczęście dla dobrego ślusarza nie ma takiego zamka, którego nie dałoby się otworzyć (niezależnie od tego, w jakim modelu i roczniku auta się znajduje). Nie martwy się więc na zapas – Pogotowie zamkowe działa 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę, niezależnie od pory dnia, a nawet w święta. Jeśli nawet w pierwszej chwili sytuacja z zatrzaśniętymi kluczykami w samochodzie wydaje się być beznadziejna, z pewnością taka nie jest. Pogotowie zamkowe gwarantuje profesjonalną i pewną pomoc, a wykwalifikowani ślusarze wiedzą, jak pracować z konkretnym zamkiem. Dysponują także odpowiednim sprzętem, jeśli więc trzeba szybko dostać się do auta z zatrzaśniętymi kluczami, najlepiej zadzwonić na czynną całą dobę infolinię Pogotowia zamkowego i wezwać profesjonalną pomoc.