Jak niacynamid działa na naszą skórę?

W codziennej pielęgnacji warto stawiać na kosmetyki sprawdzone i naturalne. Jedną z najbardziej cenionych substancji jest niacynamid, wykazujący szereg dobroczynnych właściwości. Nic dziwnego, że znajdziemy go w licznych kosmetykach do pielęgnacji cery. Jak niacynamid działa na naszą skórę? Co warto wiedzieć o tym składniku?

Czym jest niacynamid?

Najprościej mówiąc, niacynamid jest pochodną witaminy B3. Jest niezwykle popularny w kosmetologii i tolerowany nawet przez wrażliwą cerę. Wykazuje działanie nawilżające, łagodzące, przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Jego atutem jest też to, że reguluje liczne procesy zachodzące w ludzkim organizmie. Inne nazwy tego składnika to niacyna i witamina PP. Czym cechuje się niacynamid?

Niacynamid stanowi połączenie amidu i kwasu nikotynowego. Produkowany jest w naszym organizmie z aminokwasu o nazwie tryptofan. Witaminę B3 znajdziemy w produktach pełnoziarnistych, orzechach, nabiale, rybach, jajach i mięsie. Co ciekawe, składnik ten wpisany został na listę podstawowych leków Światowej Organizacji Zdrowia. 

Poszukując kosmetyków z witaminą PP, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Może to być sprzedawca w drogerii lub kosmetolog, który doskonale zna się na takich produktach. Nie ma mowy o byle jakim wyborze produktów do pielęgnacji twarzy, gdyż efekty stosowania mogą być niepożądane. Producenci zapewniają liczne propozycje, które dobierzemy zgodnie z rodzajem skóry i swoimi oczekiwaniami. Inny produkt może posłużyć do cery atopowej, a inny do cery tłustej. Najważniejsze jest to, aby dobierać kosmetyki rozsądnie i dokładnie, korzystając jednocześnie ze wsparcia specjalistów. W składzie warto poszukiwać witaminy PP, wykazującej skuteczne i niezawodne działanie. 

Witamina PP – szerokie zastosowanie

Witamina PP wykazuje wszechstronne działanie na skórę. Odznacza się dużym bezpieczeństwem, dlatego jest z powodzeniem stosowana w kosmetologii do pielęgnacji cery suchej, naczynkowej, wrażliwej, tłustej i trądzikowej. Jak działa niacynamid?

Warto wiedzieć, że składnik ten wspomaga odbudowywanie uszkodzeń skóry. Wykazuje właściwości regenerujące i uszczelnia barierę hydro-lipidową skóry. Nie bez znaczenia jest to, że pełni ważną funkcję w syntezie aminokwasów oraz kwasów nukleinowych. Dzięki temu kosmetyki mają działanie przeciwzmarszczowe i ujędrniające. Okazuje się, że wiitamina PP jest także silnym antyoksydantem. Działa nie tylko przeciwtrądzikowo, lecz także przeciwzaskórnikowo. Doskonale wspomaga gojenie blizn po trądziku. 

Co jeszcze warto wiedzieć? Niacynamid jest stosowany nawet w pielęgnacji najbardziej problematycznej cery. Osoby z cerą wrażliwą, atopową, łuszczycową i trądzikiem powinny stawiać na kosmetyki zawierające ten składnik. Poza tym łagodzi stany zapalne i koi podrażnienia skóry. Regularne stosowanie sprawia, że nasza twarz odzyskuje świeży wygląd, jest wygładzona i wypoczęta. Docenić trzeba także to, że witamina PP pomaga w odbudowie warstwy ochronnej. Jest to bardzo ważne dla zdrowia i dobrej kondycji skóry, jak też wydłużenia okresów remisji w przypadku problemów skórnych.