Jak nakładać krem pod oczy? Dowiedz się, jak robić to prawidłowo

Nakładanie kremu pod oczy jest niezwykle ważne na drodze do zachowania jej zdrowego i młodego wyglądu. Skóra w tych okolicach jest zdecydowanie cieńsza niż na pozostałych obszarach twarzy, a co za tym idzie, bardziej podatna na przesuszenie i procesy starzenia. Wymaga ona pielęgnacji skrojonej na miarę indywidualnych potrzeb. W grę wchodzi nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków, ale przede wszystkim regularność ich stosowania oraz technika aplikacji. O czym warto pamiętać? Sprawdźmy.

Jak odpowiednio przygotować skórę przed aplikacją kremu pod oczy?

Przed nałożeniem kremu pod oczy należy odpowiednio przygotować skórę. Pierwszym krokiem jest jej delikatne oczyszczenie. Pominięcie tego etapu sprawi, że zawarte w preparacie składniki odżywcze nie wchłoną się w dostatecznym stopniu. Należy zatem usunąć zarówno pozostałości makijażu, jak również nadmiar sebum i obumarłego naskórka. Warto zastosować płyn lub mleczko do demakijażu, a potem przemyć obszar ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego preparatu myjącego.

Kolejnym krokiem jest przywrócenie skórze jej naturalnego pH. W tym celu należy ją stonizować. Pamiętajmy o tym, że właściwy odczyn skóry ułatwia przenikanie wchłanianie kremu i zawartych w nim substancji aktywnych. Ponadto, odpowiedni tonik na bazie wyciągów roślinnych czy też hydrolat ukoi delikatną skórę, niweluje podrażnienia i pozostawia ją lepiej nawilżoną.

Prawdziwym “gamechangerem” w pielęgnacji skóry pod oczami jest wykonanie jej masażu. To prosty sposób na pobudzenie mikrokrążenia, a co za tym idzie, ułatwienie działania kremowi. Ponadto w ten sposób można także skutecznie zredukować opuchliznę i tzw. worki pod oczami – wykonywanie okrężnych ruchów opuszkami palców w duecie z delikatnym poklepywaniem wrażliwej skóry usprawnia przepływ limfy.

Jak nakładać krem pod oczy?

Ile kremu pod oczy nakładać na skórę? Wystarczy jego niewielka ilość, aby cieszyć się jej pięknym i zdrowym wyglądem. Zbyt gruba warstwa produktu może obciążać delikatną skórę, jak również doprowadzić do powstawania zmian skórnych, takich jak m.in. prosaki czy wypryski. Co ważne, kosmetyki dedykowane pielęgnacji skóry pod oczami najczęściej wyróżniają się lekką formułą, która szybko się wchłania.

Nie bez znaczenia pozostaje technika aplikacji kosmetyku. Najlepiej nakładać go opuszkami palców ruchem wklepującym – na dolnej powiece od wewnętrznego kącika ku zewnętrznemu, a na górnej powiece – dokładnie odwrotnie. Należy unikać ruchu przeciągającego – w ten sposób przyczyniamy się do powstawania zmarszczek.

Co ważne, kremy pod oczy możemy nakładać z pomocą specjalnych aplikatorów w postaci np. szpatułki, pędzelka czy rollera. Ten ostatni – schłodzony w lodówce – dodatkowo pomaga w redukcji opuchlizny i worków pod oczami. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby po każdym użyciu aplikatora dokładnie go oczyścić.

Kluczem do sukcesu przy aplikacji kremu pod oczy jest także unikanie podrażnień. Mogą być one wywołane przez któryś ze składników produktu. Nierzadko zdarza się jednak, że wina leży po stronie techniki jego nakładania. Należy wystrzegać się aplikacji tuż przy linii rzęs – zarówno górnych, jak i dolnych.

Jaki krem pod oczy wybrać? – zapoznaj się z ofertą firmy MagnusPharm

Wybór kremu pod oczy nie powinien być dziełem przypadku. Należy kierować się przede wszystkim potrzebami swojej skóry i dobierać produkty niwelujące konkretne problemy. Przykład? W przypadku skóry pozbawionej blasku warto postawić na kosmetyk o właściwościach rozświetlających i odżywczych. Jeśli w grę wchodzi przesuszenie i pogorszenie elastyczności, dobrym rozwiązaniem będzie krem nawilżający. Skóra dojrzała natomiast często wymaga intensywnej regeneracji w duecie z nawilżeniem i odżywianiem. W ofercie drogerii MagnusPharm możemy znaleźć produkty odpowiednie do swoich potrzeb.