Jak i gdzie kupić rasowego psa? Najważniejsze informacje

Marzysz o rasowym psie, ale nie wiesz, gdzie kupić zwierzaka z godnej zaufania, profesjonalnej hodowli? Od tego, gdzie zakupisz zwierzę, zależy nie tylko jego cena, ale przede wszystkim dobro i zdrowie zwierzęcia. W pseudohodowlach psiaki mają niekiedy koszmarne warunki bytowe, co wpływa bardzo negatywnie na ich rozwój i zdrowie.

Z tego artykułu dowiesz się więc, gdzie kupić rasowego czworonoga. Znajdziesz też informacje na temat tego, na co zwrócić uwagę, kupując psa z hodowli.

Godna zaufania hodowla – czyli jaka?

Jeśli masz już wybraną rasę zwierzęcia, pozostaje Ci wybór odpowiedniej hodowli. To bardzo ważny krok, który wpłynie na wybór zdrowego zwierzaka, który dostarczy Ci radości na wiele lat. Pies z dobrej hodowli nie będzie posiadał ukrytych wad charakterologicznych ani zdrowotnych. Jak dowiedzieć się, czy doświadczony hodowca jest w istocie osobą godną zaufania?

Podstawą jest sprawdzenie, czy dana hodowla jest zarejestrowana w organizacji o nazwie Związek Kynologiczny w Polsce. Organizacja ZKwP zrzesza specjalistów, którzy legalnie rozmnażają psy oraz zajmują się ich wystawianiem na wystawach i w konkursach.

Kupując zwierzaka, zwróć uwagę na jego rodowód. Pamiętaj, że każdy rasowy pies ma rodowód wydawany w polskim Związku Kynologicznym na podstawie metryki, jaką szczeniak otrzymuje od hodowcy. Miej zatem na uwadze, że wraz ze szczeniakiem sprzedawca powinien wręczyć Ci metrykę pupila. Jeśli hodowca mówi, że przekaże Ci ją później albo dośle pocztą, wiedz, że coś jest nie tak. Taka sytuacja powinna wzbudzić Twoje podejrzenia.

Jeśli marzysz o szczeniaku rasowym, ale jednocześnie obawiasz się, że zakup zwierzęcia może być zbyt drogi dla Ciebie, zapytaj w hodowli o tzw. psy z wadami eksterierowymi. Czym są owe zwierzęta? Otóż są to rasowe psiaki, które jednak posiadają minimalne wady. Są to zwykle wady niewidoczne na pierwszy rzut oka, ale mimo to uniemożliwiają one start w wystawach i zawodach zwierzęciu. Cena takowych piesków jest dużo niższa. Jeśli więc nie zależy Ci na zdobywaniu medali z pupilem, a chcesz po prostu zyskać wiernego przyjaciela określonej rasy, możesz z powodzeniem zdecydować się na zwierzę z wadami eksterierowymi.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź, gdzie kupić rasowego psa.

Darmowe ogłoszenia w Bazos.pl

Ogłoszenia darmowe dotyczące chęci sprzedaży szczeniąt rasowych znajdziesz przede wszystkim w portalach ogłoszeniowych. Na przykład, darmowe ogłoszenia bez rejestracji są dostępne w serwisie Bazos.pl. Znajdziesz w nim ogłoszenia https://www.bazos.pl/ od hodowli sprzedających szczenięta różnych ras i odmian.

Bazos.pl to duży, popularny portal obejmujący wiele różnych kategorii, nie tylko dotyczących zwierząt. Na przykład, w kategorii Praca ogłoszenia dotyczą oczywiście różnych możliwości zatrudnienia w całym kraju, w wielu branżach i na zróżnicowanych stanowiskach. Ogłoszenia praca zawierają oferty dla osób z różnym doświadczeniem, co pozwoli na podjęcie zatrudnienia zarówno studentom czy absolwentom szkół, jak i pracownikom na znacznie wyższych szczeblach kariery.