Jak działa zabieg HIFU? Co trzeba wiedzieć przed terapią?

Zabieg HIFU to jedna z najmniej inwazyjnych i jednocześnie najskuteczniejszych metod liftingu bez skalpela. Innowacyjna technologia, która polega na wykorzystaniu precyzyjnych ultradźwięków, pomaga w odzyskaniu młodzieńczego i promiennego wyglądu już po jednym zastosowaniu. Brzmi interesująco? Dowiedz się więcej na temat liftingu HIFU.

Zabieg HIFU, czyli głęboka stymulacja ultradźwiękami

HIFU to skrót od angielskich słów High Intensity Focused Ultrasound, co oznacza zogniskowaną falę ultradźwiękową o wysokiej intensywności. Zabieg HIFU to bezpieczna i nieinwazyjna terapia, która obecnie robi prawdziwą furorę w medycynie estetycznej. Jest to metoda liftingu skóry poprzez napinanie i odmładzanie twarzy bez przerywania ciągłości naskórka. HIFU wykorzystuje energię ultradźwiękową do podgrzewania tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe napięcie tkanki. Gdy tylko komórki skóry osiągną określoną temperaturę, doznają uszkodzeń. W ten sposób urządzenie „zmusza” organizm do produkcji większej ilości kolagenu – białka, które nadaje Twojej skórze jędrność i regularny kształt. Zwiększona ilość kolagenu sprawia, że skóra staje się zdrowsza i bardziej napięta.

Zabieg HIFU zalecany jest osobom w wieku powyżej 30 lat o umiarkowanej wiotkości skóry. W przypadku znacznej utraty owalu twarzy, korzystniejsze mogą okazać się zabiegi chirurgiczne. Przed zabiegiem HIFU konieczne jest odbycie konsultacji lekarskiej, podczas której specjalista wyklucza przeciwwskazania i ocenia, czy terapia jest odpowiednia dla danej osoby.

Jak przebiega zabieg HIFU na twarz?

Zabieg HIFU wykonywany jest bez znieczulenia, choć przy niskim progu bólu można zastosować krem anestetyczny. Podczas procedury może pojawić się delikatne miejscowe uczucie ciepła. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, lifting HIFU wykonywany z wykorzystaniem urządzenia SonoQueen można dopasowywać do konkretnych obszarów ciała. Tam, gdzie wymagana jest szczególna delikatność i precyzja, stosowane są kartridże o głębokości przenikania fali ultradźwiękowej w skórę od 2,00 do 4,5 mm. W zabiegach na ciało, gdzie możliwe jest bardziej intensywne leczenie – kartridże o zasięgu aż do 6 mm. Oddziaływanie fali ultradźwiękowej na skórę właściwą, komórki tłuszczowe oraz powięź mięśniową powoduje, że w tkankach błyskawicznie zachodzą procesy regeneracyjne.

Poza łagodnym zaczerwienieniem i stanem zapalnym nie trzeba obawiać się innych skutków ubocznych po profesjonalnie wykonanym zabiegu HIFU. Od razu po zabiegu można wrócić do wykonywania codziennych czynności.  

Rezultat widoczny jest od razu (w ciągu 24-48 godzin po zabiegu), a potem nasila się z czasem. Zanim zauważysz spektakularne efekty liftingu HIFU minie kilka tygodni. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ osiągnięte rezultaty mogą utrzymać się nawet przez kilka lat, mimo braku interwencji chirurgicznej.

Zalety liftingu HIFU

  • Zabieg HIFU jest bezpieczną procedurą, ponieważ energia ultradźwiękowa jest skierowana na tkankę znajdującą się pod powierzchnią skóry. Naskórek pozostaje nienaruszony.
  • Kompleksowe działanie odmładzające: redukcja zmarszczek, poprawa owalu twarzy, wygładzenie skóry, uniesienie powiek, policzków i brwi, napięcie skóry.
  • Satysfakcjonujące rezultaty już po jednym zabiegu. W przeciwieństwie do innych nieinwazyjnych rozwiązań z zakresu medycyny estetycznej, zabiegów HIFU nie trzeba wykonywać w seriach.
  • Możliwość połączenia liftingu ultradźwiękowego z innymi procedurami medycyny estetycznej, np. zabiegami złuszczającymi (peelingi kwasami).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów HIFU, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.