Jak dopasować najwygodniejszy materac małżeński?

Jeśli tylko to możliwe, kupując materac, warto zdecydować się na jak najszerszy model. Gwarantuje to komfort i wygodę obojgu partnerów. Doskonałym wyborem jest materac 200×220, który powinien zostać optymalnie dopasowany do potrzeb ciała użytkowników. Zaleca się, aby przede wszystkim stopień twardości produktu dostosować do wagi i budowy swojego ciała. Jak zrobić to, kiedy wybieramy materac dla dwojga, a partnerzy różnią się od siebie gabarytami? Czy istnieje możliwość dopasowania odpowiedniego modelu?

Materace dwustronne – sposób na wygodny sen dla obojga

Zarówno Godre, jak i inni producenci w swojej ofercie mają kilka różnych opcji:

  • materace miękkie dla osób ważących maksymalnie do 60 kg,
  • materace średnio twarde dla użytkowników ważących od 60 do około 100 kg,
  • materace twarde – dla osób o masie ciała około 100-120 kg,
  • materace bardzo twarde – zalecane osobom ważącym powyżej 120 kg.

Jeśli oboje partnerzy mieszczą się w jednym z przedziałów, nie powinni mieć najmniejszej trudności z wyborem odpowiedniego stopnia twardości. Często jednak różnica w wadze ciała lub wzroście jest spora i pojawia się spora trudność. Wówczas warto rozważyć materac 200×220 dwustronny, który będzie cechował się dwoma różnymi stopniami twardości po każdej ze stron. Co jakiś czas wymienia się stronę materaca, aby każdy mógł być zadowolony.

Dwa osobne materace jednoosobowe

Rozsądnym rozwiązaniem może być również zakup dwóch materacy wąskich, na przykład 100×220. Każde z partnerów dopasowuje twardość swojego materaca do własnego ciała i zamawia go na przykład na godre.pl bez wychodzenia z domu. Znacznie łatwiej jest zmieniać prześcieradło, czy też wymieniać pokrowiec, ponieważ materac jest lżejszy i mniejszy. Istnieje również możliwość wyboru dwóch całkowicie różnych materacy, na przykład twardego z trawą morską i miękkiego, wykonanego z nowoczesnej pianki termoplastycznej, która wspaniale dopasowuje się do pozycji osoby śpiącej. W ten sposób każdy uzyskuje dla siebie maksimum komfortu.

Materace 200×220 od Godre: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-200×220-cm-do-lozka-do-spania