Jak dobrać sukienkę do figury?

Pytanie o to, jak dopasować sukienkę do figury, pojawia się bardzo często – i nic dziwnego, ponieważ każda kobieta, niezależnie od wieku i sylwetki, chce wyglądać jak najlepiej. W dopasowaniu sukienki nie chodzi o to, żeby udowadniać, który typ figury jest lepszy. Każdy ma swoje atuty, które można podkreślić odpowiednimi trikami ubraniowymi. Jak dobrać sukienkę do figury jabłka, gruszki, klepsydry, kolumny czy odwróconego trójkąta?

Czym charakteryzują się typy poszczególnych sylwetek?

Jabłko – ta sylwetka wyróżnia się dość szerokimi ramionami i sporym biustem przy braku wyraźnie zaznaczonej talii, za to zgrabnych biodrach i nogach.

Gruszka – tutaj na odwrót, góra sylwetki jest mniejsza, ramiona i biust drobniejsze, a dół sylwetki cięższy – większe biodra, pośladki i uda. Gruszki posiadają ładnie zaznaczoną talię.

Klepsydra – często stawiana za wzór jako sylwetka, na której wiele rzeczy doskonale leży. Klepsydra ma zbliżoną szerokość ramion i bioder oraz wyraźnie zaznaczoną talię.

Odwrócony trójkąt – charakteryzuje się dość szerokimi ramionami, raczej niewielkim biustem, płaskim brzuchem i wąskimi biodrami. Największym atutem są tutaj długie, zgrabne nogi.

Kolumna – również posiada tą samą szerokość ramion i bioder, brak za to wyraźnie wyodrębnionej talii. Kolumny są zwykle szczupłe, a ich problemem jest brak wyraźnie zaakcentowanych kobiecych krągłości.

Jak dopasować sukienkę do figury? Czy dla każdej z tych sylwetek można zaproponować sukienki, które zaakcentują atuty i zamaskują mankamenty? Oczywiście! W szerokiej ofercie sukienek, jaką przygotował dla Ciebie sklep Answea,r znajdą się modele odpowiednie dla każdej z tych figur.

Zapoznaj się z ofertą na https://answear.com/k/ona/odziez/sukienki.

Jak dobrać sukienkę do figury – czym kierować się przy wyborze?

Jak dopasować sukienkę do figury, jeżeli chcemy zaakcentować talię, dodać krągłości lub ukryć problematyczne części ciała? Nie jest to takie trudne, jak się wydaje. Każda sylwetka ma swoje atuty, które warto eksponować.

Jak dobrać sukienkę do figury jabłka? Wybieramy nieprzylegające fasony, które nie opinają za mocno ciała, szczególnie w okolicach brzucha. Ten typ figury nie ma zaznaczonej talii, ale można to zmienić, stosując średnie lub szersze paski, które stworzą efekt talii (może być to też wiązanie w pasie). Odpowiednia dla jabłek będzie linia trapezowa. Dekolt w kształcie litery V pomoże wysmuklić górę. Atutem jabłek są ładne nogi, dlatego odpowiednie dla nich będą długości przed kolano a nawet krótsze.

Jak dopasować sukienkę do figury gruszki? Tutaj akcent kładziemy na górę, poprzez dodawanie objętości w górnych partiach ciała. Falbany, dekolt hiszpański, bufki, dekolt łódka to wszystko świetnie sprawdza się u gruszek i pomaga odwrócić uwagę od większego dołu. Dół powinien być ciemniejszy – nieźle wyglądają sukienki o linii A. Gruszki mają bardzo kobiecą figurę, którą świetnie podkreślą sukienki-bardotki.

Jaka sukienka dla klepsydry? Zgrabnym i kobiecym klepsydrom pasuje bardzo dużo fasonów, właściwie oprócz oversize, klepsydra obroni się we wszystkim. Sukienki rozkloszowane z zaznaczoną talią (paski i wiązania mile widziane), sukienki kopertowe, ołówkowe o różnej długości, z dekoltem V – wybór jest naprawdę duży.

Jak dopasować sukienkę do figury odwróconego trójkąta? Wcale nie jest to trudne, wystarczy odwrócić uwagę od szerszych ramion i zrównoważyć proporcje. Atutem tej figury są zgrabne nogi, dlatego warto wybierać mini i midi. Trójkąt może sobie pozwolić na baskinkę lub kieszenie na wysokości bioder. Sukienka dopasowana górą i szeroka dołem będzie w tym przypadku najlepsza. Wybieraj sukienki warstwowe i plisowane, które dodadzą objętości w okolicach bioder.

Jaka sukienka dla kolumny? U szczupłej zazwyczaj kolumny brakuje zaznaczonej talii i krągłości. Odpowiednią sukienką można to poprawić, wybieraj rzeczy podkreślające talię, świetnie będą prezentować się sukienki gorsetowe, z rozkloszowanym dołem, marszczeniami, plisami, a kopertowy dekolt ładnie zaakcentuje górę.

Zobacz ofertę sukienek https://answear.com/h/sukienki-czarne.

Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi produktami – https://answear.com/.