Jak dobierać kolory ubrań do typu urody?

Dobieranie kolorów ubrań wymaga nie tylko znajomości zasad łączenia poszczególnych barw, ale także określenia typu urody. Dlaczego? Istnieją kolory, w których doskonale będzie wyglądać wiosna, ale jesień niekorzystnie. Sprawdź, jakim typem urody jesteś i w jakich kolorach będzie Ci do twarzy.Dobieranie kolorów ubrań wymaga nie tylko znajomości zasad łączenia poszczególnych barw, ale także określenia typu urody. Dlaczego? Istnieją kolory, w których doskonale będzie wyglądać wiosna, ale jesień niekorzystnie. Sprawdź, jakim typem urody jesteś i w jakich kolorach będzie Ci do twarzy.

Typy urody – charakterystyka

Typy urody określa się nazwami pór roku. Jak sprawdzić, czy jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą? Poznaj charakterystykę poszczególnych typów urody:

  1. wiosna – ten typ urody wyróżnia delikatny odcień cery, włosami w różnych odcieniach blondu, w przypadku wiosny spotykane są wszystkie kolory tęczówki, delikatna i często piegowata cera bardzo szybko się opala;
  2. lato – charakterystyczne dla tego typu urody są jasne włosy, szare lub niebieskie oczy, ale zdarzają się również piwne oraz subtelny odcień cery, która zazwyczaj opala się na czerwono,
  3. jesień – typowe cechy tego typu urody to: zielone lub brązowe oczy, rude włosy, czasem w odcieniach jasnego brązu oraz jasna cera, często piegowata, która zwykle opala się na brązowo;
  4. zima – charakteryzuje się czarnymi lub ciemnymi włosami, niebieskimi lub brązowymi oczami oraz oliwkową cerą w chłodnym odcieniu, która bardzo szybko się opala.

Najlepsze kolory ubrań dla wiosny

Typ urody wiosna wyróżnia jasny odcień cery i włosów, dlatego najlepszymi kolorami dla wiosny będą pastele oraz ciepłe barwy. Najbardziej korzystne kolory dla wiosny to: błękitny, liliowy, różowy, turkusowy, kremowy. Dobrym wyborem jest także oliwkowy, khaki, jasny brąz. Kobiety o typie urody wiosna powinny unikać intensywnych kolorów i chłodnych odcieni. W szafie wiosny nie powinny się znaleźć czerwone, kobaltowe czy amarantowe ubrania. Biżuteria idealna dla wiosny to przede wszystkim złoto, turkus i bursztyn. 

Najbardziej twarzowe kolory ubrań dla lata

Typ urody lato najkorzystniej prezentuje się w ubraniach, których barwy przywodzą na myśl wakacyjne podróże. Jasny turkus, błękit,  kojarzący się z letnim niebem, ecru i piaskowy przypominający barwę nadmorskich plaż, wrzosowy, koralowy lub malinowy nawiązujący do letnich odcieni kwiatów. Kobieta o typie urody lato może wybierać w szerokiej gamie beży, błękitów oraz ciepłych odcieni czerwieni. Najbardziej niekorzystnym kolorem dla lata jest czerń, dlatego kobiety o tym typie urody powinny ograniczyć się do dodatków w tym kolorze. Najlepszą biżuterią dla lata są perły, rubiny, opale i granaty.

Najkorzystniejsze kolory ubrań dla jesieni

Kobiety o typie urody jesień będą najkorzystniej wyglądać w barwach kojarzących się z tą porą roku. W szafie jesieni nie powinno zabraknąć ciepłych odcieni żółci, pomarańczu, złota i czerwieni, a także intensywnej zieleni. Typ urody jesień może również postawić na ubrania w kolorze khaki, turkusu, purpury, bakłażana czy ciepłego różu. Jesień najmniej korzystnie będzie wyglądać w pastelach, szarościach i błękitach. Biżuteria polecana dla jesieni to: złoto, bursztyn, malachit, szmaragd, agat, żółty topaz, koral, a także bransoletki i wisiorki w stylu etnicznym z rzemieni, skóry lub drewna. 

Jakie kolory ubrań dla zimy?

Typ urody zima najlepiej prezentuje się w ubraniach w intensywnych i chłodnych kolorach. Najkorzystniejsze barwy dla zimy to: szafir, kobalt, purpura, butelkowa zieleń, fiolet, fuksja, ultramaryna, granat, bordo oraz chłodne odcienie błękitu. Zima to jedyny typ urody, do którego pasują śnieżnobiałe i czarne ubrania. Najbardziej polecana biżuteria dla zimy to srebro, białe złoto i platyna. Kobiety o tym typie urody powinny zdecydowanie unikać ubrań w ciepłych kolorach, a także pasteli, brązów i przygaszonych odcieni zieleni.

Określenie typu urody to doskonały sposób na idealnie dopasowanie kolorów odzieży, dodatków oraz biżuterii. W ofercie marki Off Pink znajdziesz wysokiej jakości, modne ubrania dla wszystkich typów urody.