Jak często używać suchego szamponu?

Suchy szampon to przyjaciel każdej kobiety. Pozwala on na szybkie i proste odświeżenie czupryny w każdych warunkach. Świetnie sprawdzi się w podróży służbowej, na wakacjach, pomoże w odświeżeniu włosów po imprezie. Jego użycie jest o wiele mniej czasochłonne niż tradycyjne mycie włosów. Mimo wygody stosowania suchego szamponu nie jest on kosmetykiem przeznaczonym do codziennego użytku. Dlaczego i jak często można go aplikować na włosy?

Jak działa suchy szampon?

Suchy szampon to stosunkowo nowy produkt na polskim rynku kosmetycznym. Jest on kosmetykiem w sprayu, który pozwala szybko poprawić wygląd włosów bez konieczności ich moczenia. Łatwy i wygodny w użyciu nie zastąpi jednak tradycyjnego mycia i pielęgnacji odżywką, maską czy serum. Dostępny na perfumeria.pl/collections/suche-szampony suchy szampon przeznaczony jest jedynie do przedłużenia świeżości włosów. Wynika to z tego, że nie posiada on (w przeciwieństwie do tradycyjnego szamponu) właściwości oczyszczających. Jego działanie opiera się jedynie na wchłanianiu nadmiaru łoju, eliminacji nieprzyjemnego zapachu i odświeżaniu, przez co włosy stają się puszyste, lśniące i pachnące.

Co zawiera suchy szampon?

Skład suchych szamponów opiera się na pudrach absorbujących sebum oraz wyciągach roślinnych i olejkach eterycznych. W najnowszych odsłonach tego kosmetyku spotkać można również skrobię np. ryżową lub owies. Są to produkty lekkie i drobne, dzięki czemu mało widoczne i łatwe w wyczesaniu. Ich właściwości pozwalają na matowienie kosmetyków oraz dodanie im objętości, podnoszenie u nasady.

Czy suchy szampon niszczy włosy?

To, jak suchy szampon będzie wpływał na włosy i skórę głowy należy od typu skóry i kondycji pasemek. Nie mniej jednak zbyt częsta aplikacja tego kosmetyku może wywołać podrażnienia, a w skrajnych przypadkach prowadzić do łupieżu, osłabienia i zniszczenia cebulek włosów. Ograniczenie jego używania zaleca się więc osobom z wrażliwą skórą głowy i podatnym na alergię. Ostrożnie z suchego szamponu powinny również korzystać osoby, których pasma są zniszczone i przesuszone -kosmetyk może zintensyfikować te problemy. Specjaliści wskazują, że bezpiecznie jest sięgać po suchy szampon raz na 2-3 dni.

Jakie szampony suche stosować?

Dla bezpieczeństwa czupryny najlepiej stosować suche szampony oparte o nowoczesne formuły, czyli pozbawione talku. Posiadaczki jasnej czupryny – naturalnej czy farbowanej powinny sięgać po tzw. szampony białe. Będą one niwelować nieestetyczny efekt żółtego odcienia, a także w przypadku włosów farbowanych maskować ciemne odrosty. Przy włosach rudych, brązowych lub czarnych najlepszym wyborem będą kolorowe lub bezbarwne suche szampony.