Ile kosztuje powiekszenie ust? Przegląd możliwości

Pytanie o to, ile kosztuje powiekszenie ust jest dzisiaj jednym z najczęściej zadawanych, jeśli chodzi o sam fakt operacyjnego zwiększenia objętości ust. Bardzo często, jeszcze zanim zdecydujemy się na konkretną metodą powiększania, szukamy informacji o tym, ile przyjdzie nam za tę estetyczną przyjemność zapłacić. Sprawdźmy!

Ile kosztuje powiekszenie ust?

Po pierwsze, zanim zerkniemy do cenników klinik estetycznych specjalizujących się w powiększaniu ust, upewnijmy się czy na pewno chcemy od razu postawić na powiększenie interwencyjne. Rozmiar ust można skutecznie (i za darmo!) powiększyć domowymi metodami, które są całkowicie bezpłatne. Oczywiście nie są one tak efektowne jak botoks czy kwas hialuronowy, ale w przypadku małej potrzeby wizualnego poprawienia wyglądu ust, w zupełności mogą nam one wystarczyć.

Darmowe powiększenie ust można wykonać poprzez masowanie ich szczoteczką o miękkim włosiu, pobudzanie krwi do pracy masażami, peelingiem z przypraw o działaniu lekko podrażniającym (jak np. imbir czy chili) ale również stosując sprytne sztuczki makijażowe.

Jeśli jednak taka wyłącznie wizualna opcja zmiany rozmiaru warg nam nie odpowiada, wówczas zapłacimy za interwencję lekarza: i tu na plan główny wysuną się ceny kwasu hialuronowego oraz botoksu. Obie metody są dzisiaj stosowany, ale to kwas hialuronowy z racji na jego walory i świetne efekty „po”, wiedzie zdecydowany prym.

  1. Koszty wstrzyknięcia kwasu hialuronowego będą różne dla różnych klinik, które się nim zajmują. Średnio jednak musimy się tu liczyć z ceną przynajmniej jednego tysiąca złotych za zabieg. To cena średnia, więc w różnych miastach i klinikach urody będzie ona inna. Najtańsze zabiegi można znaleźć już w cenie ok 600 – 700 zł, a najdroższe sięgają nawet 8 tysięcy złotych. Co ważne, wybierając lekarza wykonującego zabieg trzeba pamiętać, że w zależności od problemu, jaki mamy z ustami (duża asymetria, chęć wyjątkowo intensywnego powiększenia obu warg itd.), może on określić dla nas inny cennik niż średnia i trzeba mieć tego świadomość.
  2. Koszty powiększenia poprzez wstrzyknięcie do ust własnego tłuszczu (tzw. lipolifting) to średnio 3500 zł, ale można w Polsce znaleźć zarówno zabiegi za 2000 jak i 5000 zł. Znów wiele zależy tu od miejsca.
  3. Popularnością cieszy się też powiększenie ust implantami, chociaż wciąż jest to rzadziej wybierana metoda. Tu ceny wahają się między 5000 aż do nawet 10-11 000 złotych.

Przed podjęciem decyzji warto poczytać opinie o wybranym ośrodku, lekarzu czy metodzie powiększania, tak, żeby wiedzieć na co się decydujemy.