Idealna suknia ślubna – czyli jaka? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę

Stało się: powiedziałaś „tak!”, macie już ustaloną datę ślubu, zaczynacie planować wesele… Teraz pora na to, by rozpocząć poszukiwania idealnej sukni ślubnej. Jaka powinna być ta jedyna sukienka? Co prawda nie odpowiemy na to pytanie za Ciebie, ale możemy podsunąć Ci kilka najważniejszych informacji odnośnie tego, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Zanim zaczniesz przymierzać sukienki…

Nie możesz już doczekać się momentu, kiedy wejdziesz do przymierzalni z kilkoma sukniami w objęciach i sprawdzisz, która z nich leży na Tobie najlepiej? Spokojnie, wcześniej warto zastanowić się nad tym, jaka powinna być ta wymarzona sukienka. Jeśli chodzi o suknie ślubne, wybór jest naprawdę ogromny i każda panna młoda znajdzie coś dla siebie, jednak poszukiwania mogą czasem zająć naprawdę dużo czasu. Zanim udasz się do salonu, poprzeglądaj inspiracje i pomyśl, jak chciałabyś wyglądać w tym wyjątkowym dniu. Zapisuj zdjęcia, wypytuj znajome, oglądaj nagrania: stwórz swój własny lookbook, który zdecydowanie ułatwi poszukiwania! A może macie już wybrany motyw przewodni wesela? Jeśli tak, zwróć uwagę na to, by suknia współgrała z dekoracjami, wystrojem sali i kwiatami. Suknie ślubne glamour przepięknie prezentują się bogato zdobionych wnętrzach, choć niekoniecznie sprawdzą się na wesele boho w rustykalnej, stylizowanej stodole. Czasem jednak warto odłożyć względy praktyczne na bok i po prostu wybrać tę suknię, która spodoba Ci się najbardziej – niezależnie do tego, czy długi tren będzie mało praktyczny, a rozłożysta spódnica utrudni taniec. 

Jakie fasony warto przymierzyć?

Tu odpowiedź jest całkiem prosta: wszystkie! Jeśli tylko masz taką możliwość, przymierz nie tylko te suknie, które przyciągną Twoją uwagę, ale także kompletnie inne modele – może się okazać, że to właśnie taka suknia okaże się tą jedyną! Najpopularniejsze fasony sukni ślubnych to:

  • księżniczka
  • litera „A”
  • rybka/syrena
  • prosta
  • empire
  • klasyczna

Każdy z tych fasonów ma swoje zalety i inny sposób podkreśla sylwetkę; choć możemy kierować się uniwersalnymi zasadami, warto osobiście przekonać się o tym, który model najlepiej będzie prezentował się na sylwetce. Planujesz zakup sukni ślubnej online? Zapoznaj się nie tylko ze zdjęciami, ale również opisem. Renomowane sklepy takie jak https://weddingdream.shop/ podają wszystkie szczegóły oraz publikują zdjęcia sukien z różnych perspektyw – dzięki temu łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy. 

Nie zapomnij o druhnach!

Na polskich ślubach i weselach coraz częściej pannom młodym towarzyszą nie tylko świadkowe, ale również druhny – to grupka najbliższych przyjaciółek, które pomagają w wyborze sukni, przygotowaniach do ślubu oraz asystują pannie młodej podczas ceremonii. Najczęściej wszystkie druhny zakładają wtedy sukienki na wesele w tym samym kolorze, a często nawet o podobnym fasonie. Jeśli planujesz założyć tego dnia suknię lub dodatki z akcentami kolorystycznymi, sukienki druhen mogą bezpośrednio nawiązywać swoim kolorem do motywu przewodniego.