Grota solna – jak się ubrać. Wpływ na zdrowie.

Grota solna to pomieszczenie wyłożone blokami solnymi, które pochodzą z Morza Bałtyckiego, Czarnego, bądź Martwego. W niektórych grotach wykorzystuje się sól przywiezioną z Wieliczki lub Kłodawy. Dzięki blokom solnym, w grocie panuje mikroklimat bogaty w cenne dla organizmu pierwiastki, takie jak jod, magnez, wapń, żelazo, potas, sód, chlorki, selen, miedź i brom. Korzystanie z groty solnej zaleca się przede wszystkim kobietom w ciąży, dzieciom oraz osobom starszym. Sprawdź jaki wpływ na zdrowie ma grota solna i jak się do niej ubrać.

Grota solna – wpływ na zdrowie

Znalezione obrazy dla zapytania grota solna jak się ubrać

Przebywanie w grocie solnej pozytywnie wpływa na układ odpornościowy, oddechowy, nerwowy, krążeniowy i hormonalny, wspiera kurację wielu schorzeń, poprawia ogólną kondycję i nastrój. Zamierzony skutek osiągniemy jeśli do groty solnej będziemy uczęszczać 2 razy w tygodniu, tak aby wybrać 10 seansów pod rząd.

Właściwości groty solnej:

  • leczy przewlekłe stany chorobowe związane z górnymi drogami oddechowymi(jak katar, kaszel, zapalenie krtani, zapalenie oskrzeli), alergie sienne, zapalenie zatok, schorzenia związane z płucami i oskrzelami oraz astmę oskrzelową;
  • wzmacnia system immunologiczny, poprawia stan skóry, korzystnie działa na trądzik, łuszczycę i zapalenia skórne, likwiduje zmęczenie, ospałość, stres oraz nerwice;
  • korzystanie z groty solnej poleca się osobom chorującym m.in. na niedoczynność tarczycy, wrzody żołądka, niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze krwi, czy stany po przebytych zawałach serca.

Grota solna – jak się ubrać

Seans w grocie solnej powinien trwać 45 minut. Temperatura w pomieszczeniu wynosi ok. 24 st. C, a wilgotność powietrza zbliża się do 45%. Jak zatem ubrać się do groty solnej? Na pewno wygodnie. Sprawdzą się zarówno spodenki i bluzka z krótkim rękawem, a także strój kąpielowy. Nie należy zapominać o skarpetkach! Najlepiej żeby były białe – chodzi tu o sterylność i właściwości terapeutyczne. Niektóre obiekty zapewniają koce, gdyby komuś zrobiło się zimno. Warto przyjść też z własnym ręcznikiem.