Ginekologia estetyczna – jaki zabieg podniesie jakość Twojego życia?

Zabiegi gabinetowe z zakresu ginekologii estetycznej wykonujemy zazwyczaj z chęci poprawy wyglądu naszych miejsc intymnych i życia seksualnego, ale czasami występują także wskazania medyczne. Nawet niewielkie zmiany często rzutują na nasz komfort psychiczny, relacje z partnerem i własną pewność siebie. Jakie zabiegi możemy wykonać, aby podnieść jakość swojego życia? Sprawdzamy, jakie mamy opcje.

Zabiegi ze wskazań medycznych i funkcjonalnych 

Jakie zabiegi oferuje nam ginekologia estetyczna w Warszawie? Jednym z typów zabiegów są te wykonywane ze względu na wskazania medyczne i funkcjonalne. Należą do nich między innymi hymenotomia, hymenoplastyka czy leczenie nietrzymania moczu:

  • Hymenotomia to laserowe nacięcie błony dziewiczej wykonywane ze wskazań medycznych. Decyzja o zabiegu może zapaść w sytuacjach, gdy błona dziewicza jest zbyt gruba, sztywna lub mało elastyczna. Może to utrudniać stosunek płciowy, powodować ból podczas penetracji lub całkowicie zablokować przepływ krwi podczas menstruacji, a to z kolei może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak zakażenia dróg rodnych.
  • Hymenoplastyka to zabieg chirurgiczny, który polega na odtworzeniu błony dziewiczej u kobiety. To cienka błona znajdująca się w pochwie, która często uważana jest za symbol dziewictwa. W rzeczywistości, hymen może ulec uszkodzeniu z różnych przyczyn, takich jak aktywność fizyczna czy użycie tamponów.
  • Leczenie nietrzymania moczu – obecnie tego typu zabiegi przeprowadza się między innymi z wykorzystaniem takiego lasera, jak Femi Lift Pixel CO2. Jego działanie poprawia napięcie pochwy – która może ulec obniżeniu np. w wyniku ciąży, porodu lub w czasie okresu okołomenopauzalnego – i redukuje problem wysiłkowego nietrzymania moczu.  

Zabiegi odmładzające i odbudowujące okolice intymne 

Jeśli nie jesteś zadowolona z wyglądu swoich miejsc intymnych, możesz zdecydować się na jeden z zabiegów ginekologii estetycznej działających w sposób odmładzający, odbudowujący i regenerujący. W Warszawie wykonamy między innymi laserowe odmładzanie sromu i krocza oraz mezoterapię okolic intymnych. 

Laserowe odmładzanie okolic intymnych polega na wykorzystaniu lasera, który emituje promieniowanie o wysokiej intensywności. Promieniowanie to działa na tkanki w okolicach intymnych, powodując stymulację produkcji kolagenu i elastyny. W wyniku tego procesu następuje m.in. poprawa nawilżenia i elastyczności skóry, co przekłada się na polepszenie funkcji seksualnych. 

Mezoterapia to metoda polegająca na podaniu niewielkich dawek substancji aktywnych bezpośrednio do skóry lub tkanki podskórnej przy użyciu cienkich igieł. Substancjami tymi mogą być kwas hialuronowy, komórki macierzyste czy osocze bogatopłytkowe. Skóra po zabiegu jest nawilżona, staje się bardziej elastyczna i odporna na otarcia. Zabieg mezoterapii poprawia także satysfakcję seksualną. 

Zabiegi zwiększające doznania seksualne

Niektóre zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej wykonywane w Warszawie mogą pomóc nam zwiększyć swoje doznania seksualne. W ofercie gabinetów i klinik w stolicy znajdziemy lifting krocza oraz uwrażliwianie okolic łechtaczki osoczem bogatopłytkowym. Lifting krocza polega na zwężeniu wejścia do pochwy, na przykład za pomocą nici Aptos Needle, co w sposób naturalny przyczynia się do poprawy jakości współżycia. Dla kobiet mających trudności z osiągnięciem orgazmu dedykowany jest zabieg O-Shot, czyli uwrażliwienie łechtaczki przy wykorzystaniu osocza bogatopłytkowego. Niektóre kliniki posiadają swoje autorskie zabiegi – tu warto zwrócić uwagę np. na OMG SHOT przeprowadzany w klinice Anclara z wykorzystaniem zarówno osocza, jak i kwasu hialuronowego. 

Zabiegi poprawiające wygląd okolic intymnych

Do ogólnej grupy zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej poprawiających wygląd okolic intymnych, możemy zaliczyć zabiegi rozjaśniające i modelujące. Rozjaśnianie miejsc intymnych wykonuje się za pomocą lasera lub bezboleśnie i nieinwazyjnie, przy użyciu takich preparatów, jak PRX-T Lady, który działa nie tylko wybielająco, ale także ujędrniająco i odmładzająco. W Warszawie wykonuje się także plastykę warg sromowych, czyli labioplastykę, polegającą na zmianie wyglądu lub rozmiaru warg sromowych mniejszych, a także lipofiling lub wypełnienie warg sromowych kwasem hialuronowym. Dzięki tego typu zabiegom, wargi sromowe są bardziej nawilżone i jędrne, ale mają również większą objętość, dzięki czemu lepiej zabezpieczają przed infekcjami, podrażnieniami czy świądem. 

Niezależnie od tego, na jaki zabieg ginekologii estetycznej w Warszawie się zdecydujemy, powinien być on przeprowadzany przez doświadczonych specjalistów. Sprawdzony lekarz pomoże dobrać odpowiedni zabieg, przygotuje nas do niego i wykona go w sposób zapewniający najlepsze efekty i minimalizujący ryzyko powikłań.