Ginekolog – im wcześniej tym lepiej

Jak wybieramy ginekologa?

Wszelkie statystyki wykazują, że jako naród do lekarza chodzimy niechętnie, rzadko wykonujemy okresowe badania i dopiero wyjątkowo uciążliwe objawy lub silny ból kierują nas w stronę lekarskiego gabinetu. Niestety ginekolog znajduje się na szarym końcu odwiedzanych lekarzy. Po raz pierwszy powinny się do niego udać młode osoby, po pierwszej miesiączce. Najczęściej jednak kobiety decydują się na ten krok w związku z planowaną lub nie ciążą. To stanowczo za późno. Regularne badanie u ginekologa pomoże zapobiec różnym ciężkim chorobowym z nowotworowymi na czele a także uniknąć wielu drobniejszych lecz uciążliwych i powodujących dyskomfort dolegliwości.

Wizyta u ginekologa nie jest przyjemnym doświadczeniem, a w dodatku bardzo krępującym dla kobiety. Dlatego wielkim powodzeniem cieszą się wszelkie fora internetowe i opinie, a także poczta pantoflowa – zasięganie opinii u koleżanek, rodziny i znajomych.

Czy specjalistyczna klinika to dobry pomysł ?

Z pewnością tak, szczególnie jeśli zaoferuje kompleksową opiekę. Mamiclinic.pl to miejsce, które nie tylko zadba o kobietę poczynając od pierwszego badania, ale również poprowadzi ciążę, a także otoczy fachową troską noworodka. Zespół kliniki tworzą lekarze ginekologii, pediatrii, fizjoterapeuta, a nawet specjalista dietetyk. Na miejscu w Mamiclinic.pl wykonywane są wszystkie niezbędne badania – cytologia i USG, oferowane są także specjalne masaże dla pań spodziewających się potomka.  Wszyscy lekarza legitymują się bogatym doświadczeniem klinicznym, na bieżąco biorą udział w szkoleniach i konferencjach w całej Polsce i za granicą. Mamiclnic.pl udało się również stworzyć wspaniałą atmosferę, która daje pacjentkom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Uzupełnieniem wiedzy i umiejętności lekarzy jest najnowocześniejsze wyposażenie kliniki w aparaturę diagnostyczną.

Czym charakteryzuje się dobry ginekolog ?

Lekarza ginekologii powinna charakteryzować wielka empatia, kultura i szacunek dla pacjentki. Tylko w ten sposób może zyskać jej zaufanie i zredukować stres i poczucie wstydu towarzyszące intymnym badaniom. Dobry ginekolog nie ogranicza się do skierowania na badanie i leczenia dolegliwości. Powinien doradzić kobiecie w takiej sprawie jak antykoncepcja, a także wspomagać ją w okresie starania się o dziecko. Cały okres począwszy od przygotowania organizmu do ciąży, szczególnie pierwszej aż do połogu najlepiej jak pozostaje pod opieką tego samego, zaufanego lekarza. Właśnie takie, kompleksowe działania jest naczelną zasadą mamiclinic.pl, dzięki czemu zyskuje ona coraz więcej usatysfakcjonowanych pacjentek.