Geometria brwi: na czym polega i dlaczego jest taka ważna?

le osób, tyle sposobów na stylizację brwi! Część pań stosuje skomplikowane wyliczenia i spędza długie godziny na regulacji, inne usuwają włoski intuicyjnie – raz z jednej, raz z drugiej strony, a jeszcze inne przykładają największą wagę nie tyle do kształtu, co do uzupełnienia brakujących włosków. Czy da się osiągnąć idealne brwi? Owszem: sposobem na wymarzony kształt jest geometria brwi z regulacją przeprowadzona w profesjonalnym salonie. To zabieg, na który warto decydować się regularnie – podpowiadamy, dlaczego!

Na czym polega geometria brwi?

Geometria brwi z regulacją to zabieg pozwalający na nadanie brwiom odpowiedniego kształtu: dotyczy zarówno szerokości i długości, jak i rozstawu, a nawet stopnia wygięcia. W ten sposób możesz podkreślić oczy i jednocześnie zadbać o idealne proporcje twarzy. Specjalistka wyznacza kształt brwi za pomocą różnych narzędzi i zwraca uwagę na to, by był on dopasowany do owalu twarzy, osadzenia i rozstawienia oczu oraz kształtu nosa i wielkości czoła. Geometria brwi rozpoczyna się od poznania oczekiwań klientki i jej preferencji; kolejnym krokiem jest wyznaczenie punktów i połączenie ich linią w taki sposób, by stworzyć idealne łuki brwiowe. Za pomocą geometrii doświadczona profesjonalistka może wyrównać asymetrię brwi, zamaskować ewentualne braki w miejscach, w których rośnie mniej włosków oraz podkreślić atuty urody klientki.

Samodzielna geometria brwi z regulacją? To możliwe, ale…

Rozmaite internetowe poradniki kuszą: regulacja i stylizacja brwi wcale nie jest taka trudna! Skomplikowany system zaznaczania kropek i linii za pomocą uchwytów pędzli do makijażu czy pałeczek, szablony, „rysowanie” kształtu nitką z eyelinerem… Brzmi skomplikowanie? Jeśli nie chcesz tracić czasu na zgłębianie tajników regulacji brwi, odwiedź profesjonalny salon. Zaoszczędzisz w ten sposób nie tylko czas. Niełatwo samodzielnie ocenić efekt swoich starań, a ciągłe poprawianie i skubanie włosków, by osiągnąć idealny kształt, może skończyć się… zbyt cienkimi brwiami o źle dobranym kształcie. Specjalistka zajmująca się stylizacją brwi wymaluje idealny kształt i umożliwi klientce jego ocenę jeszcze przed rozpoczęciem regulacji, dzięki czemu masz pewność, że ostateczny efekt spełni Twoje oczekiwania. Nie zapominajmy także o bólu: samodzielne usuwanie włosków za pomocą pęsety jest nie tylko nużące, ale również dość bolesne. Specjalny wosk i nowoczesne metody usuwania niechcianych włosków sprawiają, że cały zabieg jest o wiele mniej bolesny, a dyskomfort związany z regulacją szybko mija.

Stylizacja brwi: jak zachować idealny kształt na dłużej?

Oprócz geometrii warto zdecydować się również na inne zabiegi, by jak najdłużej cieszyć się idealnymi brwiami. Jak stylizować brwi po geometrii? Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb: dla jednych idealna będzie henna lub farbka nadająca kolor, innym przyda się laminowanie, by wygładzić niesforne włoski. Doświadczona stylistka z pewnością podpowie, jakie zabiegi pozwolą utrzymać brwi w ryzach i sprawić, by prezentowały się pięknie o każdej porze dnia i nocy!