Flegmatyk – jakie ma cechy osobowości?

Flegmatyk to jeden z typów temperamentu, określany jako zrównoważony introwertyk, osoba powolna oraz łagodna. Zobacz jakie cechy osobowości ma flegmatyk o w jakich zawodach najlepiej się sprawdzi.

Flegmatyk – cechy osobowości

Znalezione obrazy dla zapytania flegmatyk cechy

Flegmatyk to niepoprawny optymista. Cechuje go otwartość, zarówno na ludzi, jak i na nowe wyzwania. Flegmatyk na tle innych typów osobowości wyróżnia się spokojem, zrównoważeniem i opanowaniem. Raczej nie lubi być w centrum zainteresowania, nie okazuje też emocji. Nie oznacza to jednak, że jest niesympatyczny. Wręcz przeciwnie! Flegmatyk okazuje dużo zainteresowania oraz troski otaczającym go osobom, jest też bardzo uprzejmy. Potrafi świetnie słuchać, skupia się na rozmówcy, dzięki temu jest doskonałym kompanem do zwierzania się. Jest dobry obserwatorem, a dzięki pozytywnemu nastawieniu jest też skutecznym mediatorem. Ogólnie flegmatyk jest bardzo pozytywną osobą, która lubi swoje życie. Ewentualne problemy lub niepowodzenia nie zrażają go do świata.

Flegmatyk w pracy

Flegmatycy idealnie nadają się do prac naukowych, sprawdzą się również jako mediatorzy oraz urzędnicy. Są skrupulatni, dokładni, wykazują się dobrymi umiejętnościami analitycznymi. Flegmatyk lubi pracować w spokoju, nie lubi zmian. Źle znosi sytuacje wymagające szybkiej decyzji, nie nadaje się też raczej do kierowania zespołem. Jego największą wadą w pracy jest tendencja do marnowania czasu, a także odkładanie niektórych obowiązków do ostatniego momentu.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz