Endermologia – jak działa, kiedy ją stosować i ile zabiegów jest potrzebnych? Wszystko, co musisz wiedzieć!

Zabiegi kosmetyczne cieszą się coraz to większą popularnością. Wszystko to przez zwiększony nacisk na zdrowy styl życia, a co za tym idzie, zdrowo wyglądającą sylwetkę. Niestety żyjemy w coraz to większym stresie i często nawet nie mamy czasu na ćwiczenia i zdrowie odżywianie się. W tym mogą nam pomóc właśnie odpowiednie zabiegi kosmetyczne, które potrafią sprawić, że efekty naszych starań o zdrową sylwetkę będą widoczne o wiele szybciej. Jednym z takich zabiegów jest endermologia, która stanowi niezwykle uniwersalne rozwiązanie na różne partie ciała w zakresie odchudzania i redukcji cellulitu, ale nie tylko. Co warto o niej wiedzieć? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Na czym polega endermologia?

Czym tak właściwie jest ten konkretny zabieg kosmetyczny? Endermologia to inaczej masaż podciśnieniowy wykonywany przy pomocy specjalnego urządzenia. Oddziałuje on na tkankę łączną skórną i podskórną, dzięki czemu pobudza ją do regeneracji. A ta oznacza zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny, co przekłada się na lepszą sprężystość i elastyczność skóry. Jak w praktyce wygląda endermologia? W skrócie głowica wciąga z pomocą ciśnienia skórę, która trafia pomiędzy dwa niezależnie poruszające wałki. W ten sposób jest masowana nawet w głębokich partiach, co przekłada się na późniejsze efekty.

Na co działa endermologia?

Czy endermologia ma zastosowanie tylko do redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej? Okazuje się, że nie. Ten zabieg stosowany jest także w celach terapeutycznych, ponieważ podczas takiego masażu wydzielane są endorfiny, które pomagają poradzić sobie z bólem. Do tego wymasowana skóra to skóra wypoczęta, co pomimo możliwych zakwasów będzie miłym uczuciem dla spiętych mięśni lub bolącego kręgosłupa. Oprócz tego endermologia poprawia krążenie krwi, co ma wpływ na szybsze pozbywanie się toksyn z organizmu oraz wody, która lubi się objawiać nawet obrzękami kończyn. Masaż podciśnieniowy to także lepsza jędrność skóry oraz wygładzenie drobnych zmarszczek, co razem zapewni odmładzający efekt.

Jak często wykonywać endermologię?

Endermologia to zabieg kosmetyczny, który powinno się wykonywać w pakiecie nawet 15 wizyt w ciągu dwóch miesięcy! Wykonywanie ich co dwa-trzy dni przez taki okres na pewno wpłynie pozytywnie na stan naszej skóry i pomoże uporać się z problemem. Po takiej pełnej kuracji warto dać odpocząć skórze miesiąc lub dwa, a potem wrócić do nieco mniejszej częstotliwości 1 zabiegu tygodniowo lub nawet mniej, w celu podtrzymania efektów.

Endermologia – kiedy widać efekty?

Efekty endermologii mogą być widoczne już po pierwszej wizycie. Mowa tu choćby o problemie z nagromadzoną wodą w organizmie, która nierzadko objawia się spuchniętymi kończynami.  Jeśli z kolei chodzi o cellulit i wymodelowanie sylwetki, to pierwsze efekty można zobaczyć już po 6-8 zabiegach. Po całym cyklu 15 wizyt możemy z kolei oczekiwać naprawdę widocznej poprawy sylwetki, lecz do tego przyda się również odpowiednia dieta ze skutecznymi ćwiczeniami.

Artykuł powstał we współpracy z revision.com.pl