Elektrostymulacja mięśni – sposób na bezpieczny, efektywny i szybki trening

Każdy z nas pragnie zadbać o swój wygląd i sylwetkę. Niestety, nie każdy ma na to odpowiednie możliwości i czas, dlatego tak ważne jest opracowywanie metod, które pozwolą na przyspieszenie tego procesu. Jednocześnie muszą być niezwykle bezpieczne, co przekłada się na opracowywanie specyficznych procedur. Jedną z nich jest elektrostymulacja mięśni. Sprawdźmy, jak działa.

Czym jest elektrostymulacja mięśni?

Elektrostymulacja mięśni, inaczej EMS, to innowacyjny system ćwiczeń, łączący w sobie klasyczne, lekkie ćwiczenia fizyczne oraz specjalny system elektros przylegających do ciała, które dodatkowo wspomagają mięśnie za pomocą impulsów elektrycznych. Impulsy są tak dobrane, aby powodowały pobudzanie głębokich partii mięśni. Co więcej, jednocześnie stymulują ich duże grupy, co umożliwia znaczące zwiększenie efektywności ćwiczeń.

Jak podłączone są elektrody?

W przypadku systemu EMS, elektrody znajdują się na specjalnym kombinezonie, który przylega do ciała. Dzięki takiemu specjalnemu odzieniu ćwiczenia ruchowe są wygodne, a jednocześnie impulsy mają łatwość przenikania do ciała.

Czy EMS to bezpieczna metoda?

Elektrostymulacja mięśni została opracowana przede wszystkim jako metoda rehabilitacji, pobudzająca mięśnie u osób, które z powodu choroby zmuszone są do długotrwałego leżenia lub mają w inny sposób ograniczoną sprawność ruchową. Z tego względu metoda ta jest niezwykle bezpieczna i może być stosowana niemalże przez każdego, w tym również przez osoby starsze czy chore.

Warto przy tym pamiętać, iż stosowane podczas treningu EMS ćwiczenia fizyczne odznaczają się niewielką intensywnością. Dzięki temu również one nie obciążają nadmiernie organizmu osoby ćwiczącej.

Najważniejsze efekty uzyskiwane dzięki elektrostymulacji mięśni

Jednym z najbardziej istotnych efektów elektrostymulacji mięśni jest przyspieszenie i wzmocnienie efektów podczas ćwiczeń. Dzięki temu już krótka, nawet półgodzinna sesja ćwiczeń, odbywająca się raz na tydzień, może powodować uzyskanie rezultatów, które byłyby zauważalne dopiero po codziennym, intensywnym treningu klasycznym.

Jednocześnie, efektem elektrostymulacji mięśni jest zmniejszenie tkanki tłuszczowej i lepsze ukrwienie organizmu. Zredukowana zostaje ilość cellulitu, poprawia się wygląd i jędrność skóry, a także poprawiona jest ogólna wydolność organizmu. Co równie ważne, elektrostymulacja może prowadzić do zmniejszenia napięcia mięśniowego i zredukować bóle pleców, karku czy stawów, między innymi u osób narażonych na przewlekły stres czy pracę siedzącą.

Dla kogo idealny będzie system EMS?

Z rozwiązania EMS powinni skorzystać przede wszystkim ludzie, którzy pragną zintensyfikować efekty swoich ćwiczeń i przyspieszyć proces zrzucania tkanki tłuszczowej, a także budowania masy mięśniowej. Będzie także idealnym wsparciem podczas powrotu do pełnej aktywności po kontuzjach.