Dzianina dresowa. Co musisz wiedzieć o tej tkaninie?

Wybierana tkanina dla dzieci do produkcji odzieży czy też pościeli musi nie tylko pięknie prezentować się wizualnie, ale przede wszystkim być w pełni bezpieczna. Coraz więcej rodziców decyduje się na materiał, którym jest dzianina dresowa. Czym wyróżnia się zatem tego typu tkanina potocznie zwana też „dresówką”? Jakie są najważniejsze zalety dzianiny dresowej skoro zyskuje ona coraz szersze grono konsumentów? Warto poznać jej dostępne rodzaje, a także dedykowane wszechstronne przeznaczenie.

Dzianina dresowa i jej cechy charakterystyczne

Dzianina dresowa to idealny wybór na materiał zwłaszcza dla najmłodszych jej użytkowników. Ta tkanina dla dzieci jest przewiewna i jednocześnie gwarantuje chłód, a także komfort nawet podczas intensywnej zabawy, kiedy maluszki mogą się bardziej pocić. Ponadto, dresowa dzianina jest lekka, dzięki czemu nie obciąża ona, jak również nie ogranicza ruchów. Ten rozciągliwy materiał umożliwia pełny zakres ruchu.

Kolejne zalety dzianiny dresowej wskazują na to, iż tego typu tkanina dla dzieci jest miękka i przyjemna w dotyku. Ubranka bądź różnorodne tekstylia z niej wykonane są delikatne. Maluszek, który jest przykryty taką pościelą z pewnością komfortowo prześpi noc i każdą drzemkę w ciągu dnia. Dresowa dzianina nie podrażnia nawet najbardziej delikatnej skóry. Oczywiste jest, że najmłodsi mogą mieć szczególnie wrażliwą skórę, zatem nie mogą mieć kontaktu z materiałem wykonanym na podstawie sztucznych dodatków, które są po prostu zbędne i niepotrzebne ze względu na swoje szkodliwe właściwości.

Obecnie na rynku występuje szeroki wybór dzianiny dresowej. Ta tkanina dla dzieci jest w różnorodnych kolorach i posiada bajkowe motywy. Zapewne każdy rodzic wybierze coś odpowiedniego dla swojego maluszka, aby wybrany krój dopasować do preferencji dziecka.

Dresowa dzianina – różnice w jej rodzajach

Tkanina dla dzieci dzianina dresowa występuje w kilku rodzajach. Najbardziej popularnym jest mieszanka bawełny z poliestrem. To lekki oraz oddychający materiał, który idealnie nadaje się podczas intensywnego wysiłku, np. podczas zabawy na placu zabaw, kiedy dzieci są ciągle w ruchu, biegają i posiadają wtedy bowiem skłonność do szybszego pocenia się, kiedy dodatkowo jest ciepło na zewnątrz. Ponadto, taka dresowa dzianina jest wygodna, jak również łatwa w pielęgnacji, co jest niezwykle kluczowe z pewnością dla każdej mamy.

Kolejny rodzaj dzianiny dresowej to 100% poliester. On także jest lekki i oddychający, ale już nie tak jak z dodatkiem bawełny. Drugi rodzaj dresowej dzianiny jest wytrzymały i też łatwy, jeśli chodzi o utrzymanie go w czystości.

Ostatni rodzaj dzianiny dresowej stanowi 100% wełna. To zdecydowanie najcięższy i zarazem najcieplejszy typ. Zapewne najbardziej efektywnie sprawdzi się zimą. Pomimo tego trzeba przyznać, iż ten ostatni rodzaj tkaniny jest najtrudniejszy w pielęgnacji.

Przeznaczenie dzianiny dresowej

Dzianina dresowa może różnić się także danym wariantem wykończenia. Jednym z nich jest tzw. „pętelka”, która jest dedykowana zwłaszcza do produkcji bluzeczek, koszulek, sukienek spódniczek, a także spodni i legginsów, które są chyba najbardziej wygodne dla maluszków.

Drugi rodzaj wykończenia to dresówka drapana. Ona także posiada wszechstronne zastosowanie, jednakże występujący na niej meszek znajdujący się z lewej strony materiału gwarantuje dodatkowo odczucie termicznego komfortu. Dzianina dresowa drapana najlepiej sprawdzi się na jesienno-zimowy okres. Przykład stanowią przede wszystkim bluzy, spodnie, a nawet czapeczki i sportowe dresy.

Więcej informacji znajdziecie w naszym sklepie, zapraszamy: www.dc.sklep.pl