Domowa refleksoterapia i buty zdrowotne fakirki – co je łączy?

Praktycznie każdy dorosły odczuwa w swoim życiu zmęczenie, stres, a ponadto cierpi na bóle – kręgosłupa, nóg i innych części ciała. Jeśli nie chcemy od razu sięgać po chemię i leki, warto starać się zniwelować te dolegliwości w sposób bardziej naturalny. Przykładem jest akupresura oraz refleksologia. Te dwie dziedziny zajmują się leczeniem przy pomocy masażu. Głównie chodzi tutaj o obszar stóp. Jakie dobroczynne właściwości tej terapii można wymienić? I czym są buty fakirki?

Czym jest refleksologia?

Pewnie wiele osób zastanawia się, czym jest refleksologia? Otóż jest to metoda terapii holistycznej. Jej korzenie sięgają aż do starożytnych Chin. Medycy żyjący w tamtych czasach uważają, iż w naszych stopach znajdują się specjalne receptory odpowiedzialne za wiele sfer naszego ciała. Dobrze jest korzystać więc z masażu stóp, który ma za zadanie pozytywnie wpłynąć na całe ciało człowieka. Ucisk na newralgiczne punkty w stopach sprawia, że zostaje uwolniona energia. Dzięki niej organizm może się sam zregenerować. Regularnie przeprowadzane masaże z pewnością sprawią, że człowiek będzie czuł się znacznie lepiej, niż dotychczas.

Buty zdrowotne fakirki – zdrowie w naszych stopach

Bardzo często zdarza się, że na co dzień zaniedbujemy tę część naszego ciała, jaką są stopy. Co innego w Azji – tam ludzie zdają sobie sprawę, jak istotne jest zdrowie, a więc używają swoich terapii holistycznych na co dzień. W tamtej części świata wygodne obuwie noszone codziennie jest wręcz podstawą. Warto zatrzymać się więc na chwilę, spojrzeć na swoją stopę i uwierzyć, że to właśnie w niej tkwi sekret naszego zdrowia, bądź jego braku i złego samopoczucia.

Na rynku na szczęście istnieją ciekawe rozwiązania, które znacznie zwiększają nie tylko komfort chodzenia, ale także ulepszają nasze życie. Producenci oferują maty lecznicze, masażery czy specjalne buty, nazywane inaczej fakirkami. Klapki fakirki to medyczne klapki, które wyposażone są w specjalne kolce. Niekoniecznie są one kolcami ostrymi, raczej takimi z niewielkimi wypukłościami, które masują stopę od spodu.

Klapki fakirki – koniecznie sprawdź!

Klapki fakirki damskie czy męskie to fantastyczne obuwie medyczne, które polepsza krążenie krwi, zwiększa komfort użytkowania i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Anatomiczna wkładka w takim bucie dopasowuje się rewelacyjnie do stopy, dzięki czemu buty te są naprawdę fantastyczne w noszeniu na co dzień. Jeśli chcesz podarować sobie coś wyjątkowego, koniecznie wybierz buty zdrowotne fakirki – są prawdziwym hitem!