Domowa maseczka oczyszczajaca. Przepisy

Maseczka oczyszczająca, jak sama nazwa wskazuje, oczyszcza skórę z tłuszczu i brudów. Skóra po niej jest świeża, czysta i wygładzona. Takie maseczki są podstawą pielęgnacji skóry twarzy. Ostatnimi czasy szczególną popularnością cieszą się maseczki domowej roboty. Oparte na naturalnych składnikach, polecane są szczególnie osobom o wrażliwej cerze. Istnieje wiele przepisów na dobre domowe maseczki oczyszczające. Poznaj kilka  z nich.

Domowa maseczka oczyszczajaca. Przepisy

Znalezione obrazy dla zapytania maseczka oczyszczajaca domowa

Domowa maseczka oczyszczajaca zalecana jest do każdego rodzaju cery, ale o oczyszczającej pielęgnacji powinny przede wszystkim pamiętać osoby z cerą tłustą. Składniki zawarte w maseczce oczyszczającej wnikają głęboko w pory, oczyszczają je i zapobiegają tym samym powstawaniu zaskórników. Zrobienie domowej maseczki jest bardzo proste, szybkie i tanie. Większość przepisów opiera się na składnikach na codzień stosowanych w kuchni. Sprawdź je!

Domowa maseczka oczyszczajaca z glinką

Składniki: olejek geraniowy, olejek lawendowy, olejek cytrynowy albo sok z cytryny, ciepła woda, biała glinka.

W misce zanurzonej w misce z gorącą wodą, wymieszaj olejki: 2 krople olejku geraniowego, 2 krople olejku lawendowego, 1 kropla olejku cytrynowego. Dodawaj po 1 łyżeczce glinki, aż uzyskasz żądaną konsystencję. Otrzymaną maseczkę nałóż na twarz i trzymaj 30 minut. Po tym czasie zmyj twarz ciepłą wodą. Maseczkę wykonuj 1-2 razy w tygodniu.

Domowa maseczka oczyszczajaca z sody i cytryny

Składniki: soda oczyszczona, sok z cytryny.

2 łyżki sody oczyszczonej oraz 2 łyżki soku z cytryny wymieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji, aż do pojawienia się pęcherzyków powietrza. Mieszanina powinna uzyskać żółtawy kolor. Maseczkę nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut. Zmyj ciepłą wodą.

Domowa maseczka oczyszczajaca z aspiryny

Składniki: 4 tabletki aspiryny, woda, jogurt naturalny.

Do miski włóż tabletki i dodaj 2 łyżki wody. Poczekaj aż tabletki rozpuszczą się, dodaj 1 łyżkę jogurtu naturalnego. Maseczka powinna mieć półpłynną konsystencję, z wyczuwalnymi grudkami aspiryny. Nałóż ją na twarz i trzymaj ok. 20 minut. Zmyj ciepłą wodą.

Domowa maseczka oczyszczajaca z białka kurzego

Składniki: kurze białko.

Świeżo ubite kurze białko nałóż równomiernie na twarz i pozostaw do wyschnięcia. Zmyj ciepłą wodą.