Dołeczki Wenus. Skąd się biorą i czy można je wyćwiczyć?

Jesteś posiadaczką dwóch małych dołeczków na dole pleców tuż nad pośladkami? Możesz czuć się wyróżniona. Są to tzw. dołeczki Wenus, które doprowadzają niektórych mężczyzn do szaleństwa. Skąd biorą się dołeczki Wenus? Dlaczego jedne kobiety je posiadają, a inne nie mają takiego szczęścia? Czy można je wyćwiczyć? Poznaj odpowiedzi na te pytania.

Dołeczki Wenus — skąd się biorą?

Dołeczki Wenus znajdują się w miejscu, w którym nie ma mięśni. Skórę z kręgosłupem łączą więzadła. Takie dołeczki występują przede wszystkim u osób bardzo szczupłych, u których występuje dobra cyrkulacja krwi. Badania wykazały, że ich posiadanie przekłada się na jakość życia seksualnego. Prawidłowe krążenie krwi wiąże się z bowiem z dłuższymi i częstszymi orgazmami. Niestety dołeczki Wenus nie są dziedziczne. Za ich obecność odpowiada jedynie mała ilość tkanki tłuszczowej raz mocne mięśnie odcinka lędźwiowego pleców.

Dołeczki Wenus — czy można je wyćwiczyć?

Znalezione obrazy dla zapytania dołeczki wenus

Dołeczki Wenus można wyćwiczyć. W tym celu należy wzmocnić dolne partie pleców. Ćwiczenia, które Ci w tym pomogą, nie są trudne, ani wyczerpujące. Nie potrzeba do tego siłowni oraz specjalnych przyrządów. Możesz je spokojnie wykonać sama w domu. Twoim zadaniem jest jedynie wzmocnienie lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Poznaj ćwiczenia na dołeczki Wenus.
Ćwiczenia w klęku podpartym
Wykonaj klęk podparty, a następnie tzw. koci grzbiet. Wytrzymaj ok. 10 sekund. Następnie wykonaj ćwiczenie przeciwstawne – wypchnij klatkę piersiową mocno w przód.
Pompki męskie
Męskie pompki wzmacniają nie tylko klatkę piersiową i brzuch, ale także mięśnie pleców, w tym także ich dolny odcinek.
Wypychanie bioder w górę
Połóż się na plecach i rozstaw nogi na szerokość ramion. Następnie unieś odcinek lędźwiowy w górę (łopatki muszą pozostać na podłodze). Wykonaj 30 powtórzeń.
Wzniosy klatki piersiowej
Połóż się na brzuchu, zegnij ramiona w łokciach ramiona i ułóż je pod podbródkiem. Nie odrywając stóp od podłogi, podnieś klatkę piersiową. Pamiętaj, aby biodra pozostały na podłodze. To ważne, aby górna część tułowia była unoszona siłą mięśni lędźwiowych. Ćwiczenie powtórz 15 razy.
Dołeczki Wenud może wyrzeźbić każdy, wystarczy ćwiczenia połączyć z odpowiednią dietą.

Dieta na dołeczki Wenus

Dołeczki Wenus posiadają osoby szczupłe, dlatego, jeśli chcesz je uzyskać, musisz zadbać o odpowiedni poziom tkanki tłuszczowej. Pomoże Ci w tym ograniczenie słodyczy, dieta pozbawiona produktów smażonych i wysoce przetworzonych. Postaw na warzywa i owoce oraz produkty bogate w kwasy omega (ryby, orzechy, awokado). Nie zapominaj również o piciu odpowiednich ilości wody.