Dobierz właściwe soczewki kontaktowe

Korygowanie wad wzroku za pomocą soczewek kontaktowych jest skutecznym i popularnym rozwiązaniem, które zapewnia pacjentom wygodę, swobodę i ostre widzenie bez konieczności noszenia okularów.

Soczewki skutecznie  eliminują wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność, astygmatyzm czy prezbiopia. Dzięki soczewkom kontaktowym osoby z wadami wzroku mogą cieszyć się pełnym i naturalnym widzeniem, zarówno na daleką, jak i bliską odległość. Korzystanie z soczewek kontaktowych ma wiele zalet, takich jak większa swoboda ruchów, brak ograniczeń estetycznych czy możliwość uprawiania różnych aktywności fizycznych bez konieczności noszenia okularów. Ich dobór jednak nie należy do najłatwiejszych zadań. Podpowiadamy jak to zrobić.

Przede wszystkim skonsultuj się z okulistą

Pierwszym krokiem jest wizyta u okulisty lub optometrysty, którzy przeprowadzą badanie oczu i ocenią Twoje potrzeby wzrokowe. Na podstawie wyników badania okulista lub optometrysta będzie w stanie zalecić rodzaj soczewek kontaktowych odpowiednich dla Twojego wzroku, stylu życia i aktywności. Każda soczewka ma swoje indywidualne parametry, takie jak promień krzywizny, średnica, moc, cylindryczność (dla soczewek torycznych) itp. Te parametry powinny być dopasowane do Twojego oka, dlatego ważne jest, aby na podstawie recepty od okulisty lub optometrysty wybrać soczewki o odpowiednich parametrach, a także z uwzględnieniem niektórych specyficznych wad wzroku, które być może posiadasz.

Czas noszenia soczewek – ważny parametr

Dobieranie soczewek kontaktowych często odbywa się na bazie naszych konkretnych preferencji. Soczewki kontaktowe są dostępne w różnych typach, takich jak jednodniowe, tygodniowe, nieco rzadziej występujące dwutygodniowe, miesięczne. Czasami o czasie noszenia soczewek, na który możemy się zdecydować tylko częściowo mamy sami wpływ. Zdarza się również, że nasze oczy będą bardzo wrażliwe i będą źle reagowały na soczewki noszone przez długi czas. W takim wypadku pozostaną nam soczewki jednodniowe, choć w przypadku dolegliwości warto poszukać również soczewek innych marek. Sprawdź ofertę Mojepierwszesoczewki.pl.

Przestrzegaj zaleceń dotyczących pielęgnacji soczewek

Odpowiednie dobranie soczewek kontaktowych to dopiero połowa sukcesu. Równie ważna jest ich pielęgnacja. Prawidłowa pielęgnacja soczewek kontaktowych jest kluczowa dla zapewnienia zdrowia oczu. Przestrzegaj zaleceń producenta oraz swojego okulisty lub optometrysty dotyczących czyszczenia, dezynfekcji, wymiany i przechowywania soczewek kontaktowych. Dzięki zadbaniu we właściwy sposób o swoje soczewki kontaktowe będziemy mogli uzyskać maksymalny komfort widzenia i noszenia.