Dlaczego warto wybrać fotelik Britax Romer

Gdy sadzamy naszą pociechę w aucie i ruszamy w podróż, zwykle nie myślimy o tym, że może wydarzyć się coś złego. Wypadki komunikacyjne jednak zdarzają się, dlatego każdy z nas powinien maksymalnie zabezpieczyć swoje dziecko przed tragicznymi niekiedy skutkami kolizji drogowej. Gdy auto uderza w innych pojazd lub wypada ze swojej trajektorii ruchu, dziecko jest chronione przede wszystkim przez fotelik. Dobry fotelik ratuje życie i ochrania przed długotrwałymi negatywnymi następstwami kraksy. Jaki fotelik samochodowy wybrać? W poszukiwaniu najlepszego modelu natrafiliśmy na foteliki samochodowe marki Britax Romer. Poniżej przyjrzymy się bliżej, czym różnią się produkty właśnie tego producenta od innych fotelików dostępnych w sklepach.

Jak sprawdzić, czy fotelik samochodowy jest dobrej jakości?

O tym, z jakiej jakości fotelikiem mamy do czynienia powiedzą nam w pierwszej kolejności atesty, którymi opatrzony jest konkretny produkt. Należy sprawdzić, jakie wyniki w testach zderzeniowych osiągnął fotelik oraz w jakie systemy bezpieczeństwa został wyposażony. Dobry fotelik powinien być opisany przez niezależne instytucje dokonujące testów, takie jak niemiecki ADAC, czy szwedzki instytut wykonujący Test Plus.

Foteliki samochodowe dla najmłodszych dzieci

Do fotelika wkładamy dziecko, które, niezależnie od wieku, nie osiągnęło jeszcze 150 cm wzrostu. Fotelik można ustawić na przodzie lub na tylnej kanapie pojazdu. W przypadku niemowląt i małych dzieci pozostających w wieku poniemowlęcym, fotelik powinien być zawsze ustawionym tyłem do kierunku jazdy. W ofercie Britax Romex znajdują się modele przeznaczone zarówno dla noworodków (wtedy kupujemy fotelik samochodowy z odpowiednią wkładką poziomującą ciało dziecka), jak i dla starszych niemowląt (tutaj, w tym zakresie wagowym 0-13 i 9-18 kg szczególnie polecane są modele Britax Romer BabySafe i-Sense) oraz dla dzieci starszych (do ok. 4-tego roku życia i tutaj docenianym modelem jest Britax Romer Kidfix III S). Foteliki dla dzieci, które mogą siedzieć już przodem do kierunku jazdy (od ok. 4-tego do 12-tego roku życia) w ofercie firmy Britax Romer to przede wszystkim modele ze specjalną nakładką wzmacniającą na pas piersiowy oraz ze specjalnymi pasami biodrowymi,które są zabezpieczone przed przesuwaniem się na brzuch dziecka. Dodatki tego typu zwiększają komfort jazdy w odczuciu dziecka, a w razie wypadku stanowią szczególną, niespotykaną w przypadku innych produktów na rynku ochronę.

Czym foteliki samochodowe Britax Romer różnią się od innych?

Jednak to, co, poza doskonałymi wynikami w testach zderzeniowych i optymalnymi parametrami technicznymi przekonało nas ostatecznie do wniosku, że foteliki marki Britax Romex są najlepszym wyborem na rynku to ciekawy, wysmakowany i niekrzykliwy design. Dobrze zaprojektowane, precyzyjnie uszyte – produkty te cieszą oko i łatwo zapadają w pamięć. Na plus również pozostaje wykorzystanie najlepszych materiałów wykończeniowych dla każdego z fotelików oraz szeroki wybór. Przeglądając ofertę fotelików w sklepie każdy w zasadzie może znaleźć coś dla siebie