Dlaczego warto kupić butelkę filtrującą wodę, jak wybrać najlepszą?

Na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących urządzenia do filtracji. Są to zarówno sprzęty do oczyszczania wody w domu, jak i poza nim. Pośród nich na szczególną uwagę zasługują butelki filtrujące, które znacznie ułatwiają codzienność i pozwalają zrezygnować z ciągłego kupowania wody w sklepach. To również szereg innych zalet i korzyści – nie tylko finansowych. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w pierwszy bidon filtrujący.

Porównanie wody kranowej i butelkowanej

Przede wszystkim należy się zastanowić, dlaczego duża część Polaków wybiera przepłacanie za wodę butelkowaną. Wskaźniki jej sprzedaży z roku na rok wzrastają, pomimo że w większości przypadków swoją jakością nie przewyższa ona tej znajdującej się w naszych wodociągach. W przeważającej części regionów Polski woda kranowa zawiera spore ilości minerałów niezbędnych w codziennej diecie. Ilości sodu, magnezu oraz wapnia w kranówce są często większe niż w mineralnych wodach butelkowych. Ponadto w oczyszczalniach i stacjach uzdatniania ciecz jest na bieżąco kontrolowana i badana. Jej zdatność do spożycia nadzorowana jest przez Główny Inspektorat Sanitarny. W związku z tym woda kranowa jest wolna od bakterii i innych szkodliwych zanieczyszczeń. Jej picie jest zalecane przez specjalistów i wpływa korzystnie na organizm.

Domowa filtracja wody – kropka nad i

Jak widać, woda kranowa jest bezpieczna. Niestety często się zdarza, że rury wodociągowe, którymi płynie są przestarzałe i zanieczyszczone. Zabrudzenia te mogą trafić do naszej szklanki. W takim przypadku niezastąpiona okazuje się filtracja wody specjalistycznymi wkładami. Filtry węglowe usuwają metale ciężkie, rdzę oraz inne cząsteczki stałe. Ponadto poprzez zredukowanie chloru poprawiany jest smak oraz zapach wody. Wkłady wykonane są z węgla aktywnego, który pochodzi z procesów spalania łupin orzechów kokosowych. Jest to produkt w pełni naturalny i bezpieczny.

Dużym ułatwieniem życia codziennego są butelki filtrujące, które dzięki zastosowanym wkładom oczyszczają wodę wszędzie, gdzie się znajdujesz. Możesz je zabierać w podróż, na siłownię, do pracy, szkoły lub na spacer. Nawet, jeśli woda Ci się skończy, szybko i za darmo ją uzupełnisz w restauracji, na stacji benzynowej i w setkach innych miejsc. To wspaniałe rozwiązanie, które pozwala oszczędzać setki złotych poprzez rezygnację z kupowania wody w jednorazowym plastiku.

Na jaką butelkę się zdecydować?

Butelki na rynku różnią się wieloma cechami takimi jak: pojemność, kolor, materiał wykonania, rodzaj ustnika, kształt i wiele innych. To na jaki model się zdecydujemy zależy od naszych potrzeb. Jednymi z najpopularniejszych butelek na polskim rynku, w dodatku rodzimego producenta, są te firmy Dafi. Pośród nich można znaleźć modele o pojemnościach 0,3, 0,5 i 07 l. Mniejsze bidony są uwielbiane przez dzieci, które z radością czekają na wymianę kolorowych filtrów. Dodatkowo buduje to nawyk regularnego nawadniania organizmu zdrową wodą, a nie gazowanymi napojami pełnymi cukrów. Natomiast butelka Dafi 0,7 l to rozwiązanie dla tych, którzy mają większe zapotrzebowanie na płyny np. podczas długiej wycieczki lub wizyty na siłowni.

Ważne jest również, aby materiał, z którego wykonana jest butelka nie zawierał szkodliwych substancji takich jak bisfenol A, czyli BPA. Jest on składnikiem plastiku, który może się wydzielać w trakcie użytkowania i trafiać do naszych organizmów. Warto sprawdzać, czy produkt ma odpowiednie oznaczenia.

Butelki filtrujące posiadają wymienne wkłady, które są odpowiedzialne za oczyszczanie wody. Należy jednak pamiętać, aby regularnie je wymieniać, ponieważ po pewnym czasie tracą swoje właściwości. Jeden filtr do butelki Dafi wystarcza na 30 dni lub do przefiltrowania 150 litrów wody. Często bidony są sprzedawane w zestawach z dużą ilością wkładów, tak jak np. tutaj: https://filtrosfera.pl/butelka-filtrujaca-do-wody-kranowej-dafi-0-5l-mietowa-7-filtrow-4-nakretki. Pozwala oszczędzić to czas na zakupach i zrobić zapas na długo. Ponadto filtry do butelek Dafi dostępne są w wielu kolorach i sprzedawane są z zakrętką, więc często możesz zmieniać wygląd swojego bidonu, dopasowując go nastroju lub stylizacji.

Dodatkowe zalety filtracji

Samodzielne oczyszczanie wody to nie tylko wygoda i oszczędność pieniędzy. Rezygnacja z jednorazowego plastiku to ochrona środowiska i zmniejszenie naszego śladu węglowego oznaczającego pozostawiane przez nas odpady w postaci dwutlenku węgla. Woda kranowa jest zdrowa dla naszych organizmów, a po filtracji smakuje bardzo dobrze. Warto zainwestować w butelkę i regularnie wymieniać wkłady.