Dlaczego mężowie zdradzają? Poznaj najczęstsze przyczyny niewierności małżeńskiej.

Niezależnie od rodzaju, zdrada zawsze boli tak samo. Jakie czynniki zazwyczaj popychają mężczyzn do zdrady? To pytanie zadaje sobie każda kobieta, która zaznała niewierności ze strony męża. Nuda, pożądanie, chęć podbudowania własnego ego – powodów tak naprawdę może być wiele. Dzisiaj skupimy się na omówieniu tych najważniejszych.

Jakie są przyczyny zdrady?

Oddalenie od siebie w związku

Czasami zdarza się tak, że mąż czuje się niezauważany i niepotrzebny, wówczas ryzyko zdrady znacznie wzrasta. Stopniowe zanikanie intymności, ciągłe nieporozumienia, pretensje i kłótnie mogą przyczynić się do zepsucia bliskich relacji partnerskich. Niedowartościowany mężczyzna bardzo często szuka pocieszenia w łóżku innej kobiety. Pamiętaj, jeśli zadbasz o to, aby intymność powróciła, wtedy ryzyko zdrady znacznie się zmniejszy.

Brak szacunku do partnera

To kolejny z powodów, dla których mężowie decydują się na przysłowiowy “sok w bok”. Uszczypliwe komentarze, żarty i lekceważenie współmałżonki sprawiają, że traktują oni zdradę, jako jeden ze sposobów na podniesienie swojej samooceny, ale nie tylko. Nierzadko w takich sytuacjach mężczyźni kierują się chęcią znalezienia się w centrum uwagi bądź zemsty.

Rutyna

Po kilku, a niekiedy kilkunastu latach spędzonych wspólnie naturalną rzeczą jest, że do związku wkrada się rutyna. Jak się okazuje, co czwarty mąż, który dopuścił się zdrady, swoje zachowanie usprawiedliwiał właśnie nudą i rutyną w związku.

Niedopasowanie seksualne

Niekiedy bywa tak, że małżonkowie mają nieco odmienne oczekiwania dotyczące intymnej sfery życia. Mąż, który czuje się zaniedbywany przez swoją żonę, z reguły po pewnym czasie zaczyna szukać kobiety, która zaspokoi jego wszystkie potrzeby. Oczywiście należy pamiętać o tym, że upodobania seksualne mogą zmieniać się wraz z biegiem czasu, dlatego też częsta i szczera rozmowa na ten temat, może zapobiec zdradzie. Wspólny kompromis z pewnością pozwoli utrzymać wam dobre relacje.

Alkohol

Zdrada pod wpływem alkoholu to dosyć powszechne zjawisko. Zdaniem psychologów mężowie, którzy nadużywają alkoholu, zdradzają częściej. Dlaczego tak się dzieje? Ludzie po alkoholu stają się bardziej rozluźnieni i odważni. Jeśli piciu napojów wysokoprocentowych w towarzystwie bliskiej znajomej, towarzyszą dodatkowo intymne zwierzenia, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mężczyzna zdecyduje się na zrobienie czegoś, czego w normalnych warunkach by nigdy nie zrobił.