Dla kogo skierowany jest kurs bachaty?

Bachata to styl tańca, który rozwinął się na początku XX wieku na Dominikanie, a potem zdobył popularność w krajach Ameryki Łacińskiej i wśród społeczności latynoskich na całym świecie. Dziś tańczą go wszyscy, dlatego prawie każda szkoła taneczna oferuje kurs bachaty. Lekcje tego tańca można znaleźć również w ofercie polskich szkół.

Kto powinien zapisać się na kurs bachaty?

Bachatę zwykle tańczy się do muzyki o tej samej nazwie. Jej cechą charakterystyczną są łagodne, melodyjne dźwięki – wygrywane na takich instrumentach jak gitara, guira czy bongo – które tworzą wyjątkowy, niezwykle romantyczny nastrój, sprzyjający budowaniu intymnej relacji między parą. Sam taniec również jest bardzo zmysłowy. W jego trakcie para tkwi w miłosnym uścisku, sunąc po parkiecie z lekkością i gracją, jej ruchy są płynne i delikatne, a rytmiczna praca bioder mocno wyeksponowana. Kurs bachaty będzie odpowiednią propozycją dla osób, które dobrze odnajdują się w takiej właśnie stylistyce. Polecamy go szczególnie parom, które chcą rozniecić iskrę namiętności w swoim związku – kurs tak sensualnego tańca jak bachata jest na to niezawodnym sposobem. Ale oczywiście w lekcjach mogą wziąć udział też single. Przy zapisach na kurs tańca bachata szkoły jak k-polanski.com nie stawiają również żadnych wymagań dotyczących wieku czy płci. Bez znaczenia jest ponadto kondycja fizyczna uczestników – bachata ma tempo raczej umiarkowane, nikt nie złapie więc zadyszki na parkiecie.

Co może Ci dać taki kurs tańca?

Bachata to namiętny, ekspresyjny taniec, który pozwoli Ci wyzbyć się zahamowań. Dzięki niemu oswoisz się ze swoim ciałem, zaczniesz być go bardziej świadomy, nabierzesz więcej swobody  i pewności siebie, a przede wszystkim nauczysz się uwodzić na parkiecie. To niezwykle praktyczna umiejętność, która pozwoli Ci imponować ludziom i ułatwi nawiązywanie z nimi towarzyskich relacji. Nie zapominajmy też, że każdy taniec jest świetną formą aktywności fizycznej, która z jednej strony pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów, z drugiej zaś – daje zastrzyk energii i mnóstwo radości. Zapisując się na kurs tańca możesz więc liczyć na wiele korzyści.