DJ na wesele, czy warto?

DJ czy zespół muzyczny? Każda Para Młoda po wybraniu daty ślubu i sali weselnej, stoi przed tym niełatwym wyborem. Muzyka to podczas wesela jeden z najważniejszych elementów, to właśnie od niej zależy, czy goście będą dobrze się bawić. Poniżej prezentujemy kilka argumentów, dla których DJ na wesele ma przewagę nad kapelą czy orkiestrą weselną.

Muzyczna różnorodność

Portfolio zespołu weselnego jest dość ograniczone. Wiadomo, że kapela jest w stanie przyswoić i odpowiednio przygotować kilkadziesiąt utworów, które następnie wykonuje podczas imprezy weselnej.  Są takie utwory, których zespół nie jest w stanie wykonać. Na tym tle DJ wypada dużo korzystniej, gdyż posiada bardziej zróżnicowany repertuar muzyczny. Dysponuje rozbudowaną bazą różnych utworów i zawsze może wzbogacić ją o kolejne. Dawniej DJ weselny był ograniczony swoją kolekcją płyt, czy kaset. W dzisiejszym świecie DJ’e korzystają z Internetu, z którego można odpłatnie pobrać prawie każdy utwór muzyczny. Bardzo duży repertuar muzyczny to atut, który przyda się zwłaszcza kiedy na imprezie zapanuje większy luz. Wtedy to bardzo często się zdarza, że goście weselni podchodzą do DJ’a i proszą o konkretne kawałki, które dedykują Nowożeńcom. Wodzirej jeśli nie ma w swojej bazie proszonej piosenki, może włączyć YouTuba, Spotify lub inny ogólnodostępny kanał i włączyć bezpośrednio z internetowego źródła. Nie ma możliwości natomiast, aby zespół muzyczny  zaśpiewał na zawołanie każdą piosenkę.

Korzystna cena

Cena z pewnością wpływa korzystnie na korzyść dj weselnego. DJ to jedna osoba, to on puszcza piosenki, on obsługuje sprzęt, on często spełnia funkcję wodzireja na weselu, organizując oczepiny i wspólne zabawy. Zespół, czy orkiestra to przynajmniej 3 osoby i każda musi otrzymać swoje honorarium. Dodatkowo, granie na żywo to duży wysiłek fizyczny i psychiczny . Na scenie trzeba dać z siebie wszystko, trzeba się zgrać z zespołem, nie zapomnieć słów, dobrze się prezentować. Nie jest to takie łatwe.

Świetny również na mniejsze sale

Jeśli sala weselna należy raczej do tych niewielkich, przestrzeni na scenę i kapelę weselną może być zbyt mało. Wtedy z pomocą przychodzi DJ, który potrzebuje niewiele miejsca. Tak naprawdę nie ma nawet potrzeby wynajmowania  sceny czy zaaranżowania podestu. DJ potrzebuje jedynie miejsca na sprzęt i ewentualnie krzesło, na którym siedzi.

Więcej tańców, więcej muzyki

DJ weselny nie potrzebuje tylu przerw co zespół muzyczny. Puszczanie muzyki z komputera i głośników nie wymaga od niego tyle wysiłku fizycznego jak od kapeli. Wystarczy kilka krótkich przerw na zjedzenie posiłku, napicie się wody czy wizytę w toalecie. Daje to nam możliwość wysłuchania więcej piosenek, a co za tym idzie – zatańczenia większej liczby razy.

Jeden dodatkowy gość to również mniejszy koszt

Jedna osoba odpowiedzialna za muzykę na weselu to mniejsze koszty wynikające nie tylko z niższej ceny, jaką trzeba zapłacić za usługę. Zaoszczędzone miejsca możemy wykorzystać, zapraszając większą liczbę gości lub aranżując przestrzeń na dodatkową atrakcję.

Sprawdź jakie show w Dj’ami może dla Ciebie przygotować  Fokus Group.