Dieta baletnicy. 12 kilogramów w 10 dni!

Baletnica kojarzy się z bardzo szczupłą sylwetką i niejedna kobieta o takiej marzy. Jeśli Ty też do nich należysz, wypróbuj dietę baletnicy, której głównym założeniem jest szybka utrata wagi. W 10 dni możesz schudnąć nawet do 12 kilogramów! Sprawdź, na czym polega dieta baletnicy i jak wygląda jadłospis.

Dieta baletnicy — założenia

Dieta baletnicy to restrykcyjny plan żywieniowy przygotowany na 10 dni, którego celem jest utrata wagi, nawet do 12 kg. Tempo utraty masy zależy od indywidualnych uwarunkowań, z reguły rzadko komu udaje się osiągnąć taki wynik. Na dietę baletnicy decydują się najczęściej młode dziewczyny, niestety często ze szkodą dla swojego zdrowia. Wiele badań wskazuje na ścisłą zależność pomiędzy odżywianiem w młodości a zdrowiem osoby dorosłej. Dieta baletnicy jest dietą niskokaloryczną, dlatego w czasie jej stosowania dochodzi do odwodnienia i wyniszczenia organizmu. Niskokaloryczny jadłospis sprawia również, że organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości witamin oraz składników mineralnych.

Dieta baletnicy występuje w dwóch wariantach. W zależności od wybranego wariantu jadłospis nieco się różni, ale każdy przy 10-dniowym stosowaniu powinien doprowadzić do utraty wagi do ok. 10 kilogramów. Dieta baletnica rozpoczyna się trzydniowym wprowadzeniem, trzeciego dnia wprowadza się aktywność fizyczną, może to być jazda na rowerze lub bieganie. Przez pierwsze 2 dni przyjmuje się prawie same płyny, co prowadzi do pogorszenia stanu zdrowia oraz samopoczucia. Mogą pojawić się zawroty głowy, omdlenia oraz nudności. U osób, które podchodzą bardzo restrykcyjnie do diety, może pojawić się również senność, wypadanie włosów, utrata masy mięśniowej, pogorszenie ogólnego stanu skóry oraz zaparcia. Co więcej, przy tak niskiej podaży energetycznej jakakolwiek aktywność fizyczna może być tragiczna w skutkach. Ostatecznie następuje spowolnienie przemiany materii, co prowadzi ostatecznie do efektu jo-jo po zakończeniu diety. Po 10-dniowej głodówce mogą występować napady głodu. Dzieje się tak, ponieważ ludzki organizm po długiej głodówce domaga się dostarczenia zaległej energii, co prowadzi do napadów obżarstwa.

Dieta baletnicy — jadłospis

I wariant diety baletnicy

1–2 dzień diety:

1 litr wody, dodatkowo kawa bez cukru z ewentualnym dodatkiem mleka odtłuszczonego (maksymalnie 4 filiżanki o pojemności 250 ml).

3–4 dzień diety:

1 odtłuszczony ser biały, 1 jogurt naturalny, kawa, herbata lub woda (płyny w sumie nie powinny przekraczać 2,5 l na dzień).

5–6 dzień diety:

Gotowane ziemniaki w mundurkach, maksymalnie 11 na dzień (ok. 3 na raz). Kawa, herbata i woda nie powinny przekraczać 3 l na dzień.

7–8 dzień diety:

Do 0,5 kg chudego, białego mięsa drobiowego. Do tego kawa, herbata i woda do 2,5 l dziennie.

9–10 dzień diety:

Zielone warzywa, np. ogórek, sałata, brokuły i pomidory bez ograniczeń.

Zobacz też: Dieta redukcyjna dla kulturystów? Nie tylko! Zrzuć zbędne kilogramy do lata

Wariant II diety baletnicy

W ciągu dnia spożywamy tylko jeden z wymienionych produktów: migdały, jajka, mleko, szparagi, sałata, seler, chude mięso, jabłko, woda, grejpfrut.

Dieta baletnicy — opinie

Dieta baletnicy, mimo iż cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży, nie zbiera pochlebnych opinii. Wprawdzie większości osób, które stosowały dietę, udało się stracić zbędne kilogramy, ale u wielu nastąpił efekt jo-jo. Ludzki organizm po długiej głodówce domaga się dostarczenia zaległej energii, co skutkuje napadami głodu. Spowolniony metabolizm nie potrafi poradzić sobie z nagłym zwiększeniem przyjmowanych kalorii, co prowadzi do szybszego przybierania na wadze. Zdarza się również, że osoby stosujące dietę baletnicy, nie wytrzymują, i rezygnują z niej po kilku dniach.