Diamenty – biżuteria czy inwestycja?

Diamenty do dawna rozpalają wyobraźnię.

Czy diamenty występują tylko w pierścionkach?

Większość osób myli pojęcie diamentu z brylantem. Każdy brylant jest diamentem, natomiast nie każdy diament można nazwać brylantem. Różnica polega na szlifie – brylant jest diamentem oszlifowanym w specjalny sposób. Szlifierz tworzy na powierzchni kamienia tak zwane fasety – brylant musi ich mieć co najmniej 57. Dzięki temu w specyficzny sposób odbija światło co daje wrażenie wspaniałego blasku właściwego tylko najcenniejszym kamieniom.

Kojarzone najczęściej z zaręczynowym pierścionkiem brylanty występują także same, w postaci tak zwanych diamentów inwestycyjnych. Tego rodzaju kamienie szlachetne najchętniej przyjmuje skup diamentów. Są zwykle zapakowane w specjalne, zapieczętowane opakowanie i zaopatrzone w certyfikat opisujący ich właściwości – wagę, kolor, szlif i czystość.

Gdzie można spieniężyć diamenty ?

Bez specjalistycznej wiedzy lepiej nie robić tego poprzez ogłoszenie lub portal aukcyjny.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że potencjalny nabywca postara się zaniżyć wartość kamienia. Artar.com.pl oferuje przede wszystkim rzetelną wycenę. Cena ustalana jest na podstawie certyfikatu, a jeśli go nie ma specjalista dokonuje fachowego zbadania kamienia. Artar.com.pl posiada również uprawnienia do wystawienia certyfikatu zgodnego ze standardami IDC ( Światowej Rady Diamentów). Po wycenie artar.com.pl przedstawia klientowi ofertę zakupu. Należy liczyć się z tym, że od nominalnej wartości kamienia zostanie pobrana prowizja handlowa. Artar.com.pl zarówno sprzedaje jak i prowadzi skup diamentów wypłacając pieniądze od ręki.

Czy w diamenty warto inwestować ?

Jak każda inwestycja zakup diamentów ma swoje dobre i złe strony. Przede wszystkim jeśli kupować to z pewnego, oficjalnie działającego źródła – takiego jak artar.com.pl. Po drugie nie można liczyć na szybki zysk. W branży certyfikowanych kamieni szlachetnych nie ma okazji i promocji. Jest to inwestycja stabilna, ale długoterminowa. Diament może okazać się doskonałym pomysłem na upominek dla nowo narodzonego dziecka. Po uzyskaniu pełnoletności będzie mogło odwiedzić skup diamentów i wymienić cenny prezent na gotówkę. Ilość diamentów na rynku z roku na rok sukcesywnie się zmniejsza, a popyt wcale nie maleje. Wprost przeciwnie w obliczu niestabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej ludzie poszukują zabezpieczenia dla swoich oszczędności. Diament inwestycyjny jest wręcz wzorcowym przykładem takiego zabezpieczenia.