Damskie klapki Birkenstock – czy można je nosić jako kapcie?

Zimą wielu z nas lubi chodzić po domu w kapciach. Często spowodowane jest to wychłodzoną podłogą, która sprawia, że nasze stopy są zimne i zdrętwiałe. Jednak czy każde klapki nadadzą się na kapcie? Okazuje się, że nie, a w wyborze obuwia domowego powinniśmy kierować się nie tylko samą wygodną, ale i właściwościami zdrowotnymi. Rozwiązaniem są klapki marki Birkenstock. Dlaczego?

Klapki damskie Birkenstock – na wakacje i na co dzień

Birkenstocki przez lata uznawane były za brzydkie buty ortopedyczne, jednak kilka lat temu podbiły serca i stopy największych gwiazd na świecie. Nosiła je między innymi projektantka mody Victoria Beckham, znana ze swojego zamiłowania do wysokich obcasów. Obecnie klapki Birkenstock stały się podstawowym obuwiem na lato dla wielu kobiet. Pokochały je za niewiarygodny komfort sprzyjający zwiedzaniu europejskich miast oraz plażowaniu. Chociaż w modzie prym wiedzie klasyczny model Arizona, to producent ma do zaoferowania znacznie więcej, dzięki czemu każda kobieta znajdzie w katalogu marki coś dla siebie.

Okazuje się jednak, że buty tej niemieckiej marki świetnie sprawdzają się także na co dzień, ponieważ nie tylko dobrze prezentują się na stopie, ale i mają dobroczynne właściwości.

Zamszowe klapki Birkenstock Arizona – model ze zdjęcia jest dostępny w sklepie Zdrowy But

Kapcie Birkenstock – dlaczego warto je nosić?

Męskie i damskie klapki Birkenstock zostały zaprojektowane w taki sposób, aby w zdrowotny sposób oddziaływać na stopy. Niemal 250-letnia tradycja marki, przesiąknięta jest doświadczeniem w produkowaniu obuwia ortopedycznego i leczniczego. Anatomicznie wyprofilowane podeszwy klapek wykonane z elastycznego korka i wyłożone zamszowym pokryciem tworzą przyjazny stopie mikroklimat, utrzymujący jej higienę oraz spełniający funkcje lecznicze.

Kapcie Birkenstock mogą leczyć lub nie dopuszczać do rozwinięcia się schorzeń stóp, takich jak halluksy czy stopa cukrzycowa. Ponadto pomogą osobom zmagającym się z płaskostopiem. Podeszwa opatentowana przez producenta pozwala na odpowiedni rozkład masy ciała oraz amortyzuje wstrząsy i uderzenia towarzyszące nam podczas chodzenia. Dzięki temu redukuje bóle stawów oraz zapewnia prawidłową pracę kręgosłupa na każdym jego odcinku. Ponadto poruszanie się w klapkach Birkenstock zapewnia wysoką aktywność mięśni, a to przekłada się na poprawę krążenia krwi oraz wzmocnienie tkanki łącznej.

Klasyczne klapki Birkenstock Arizona w wersji czarnej i brązowej

Klapki Birkenstock Arizona – klasyczne i stylowe rozwiązanie na obuwie domowe dla pań i panów

To właśnie Birkenstock Arizona jest modelem, który przed laty rozpalał serca fashionistek na całym świecie. Czarny model „Birkenów” można było spotkać nie tylko w modzie ulicznej, ale i w pierwszych rzędach pokazów mody największych marek. Nic dziwnego, że podczas zawieruchy Tygodnia Mody trendsetterki i trendsetterzy stawiali na te właśnie buty. Dzięki temu nie tylko modnie się prezentowali, ale i w wygodniejszy sposób biegali pomiędzy poszczególnymi miejscówkami kolejnych pokazów mody.

To rozwiązanie możesz bez problemu wykorzystać w swoim domu, ponieważ klapki Birkenstock Arizona świetnie sprawdzą się jako kapcie. Są lekkie, komfortowe w użytkowaniu i pomogą Ci utrzymać stopy w dobrej kondycji. W dodatku wykonane są z ekologicznych materiałów wysokiej jakości, wpływających na poprawę stanu środowiska naturalnego. Każda para „Birkenów” powstaje w fabryce w Niemczech, macierzystym kraju marki.

Damskie klapki Birkenstock Arizona w wersji zimowej