Damski zegarek z diamentami – wytworny prezent na Dzień Matki

Wielkimi krokami zbliża się dzień, w którym masz okazję symbolicznie odwdzięczyć się swojej mamie za wszystko, co dla Ciebie zrobiła i nadal robi. Szukasz czegoś wyjątkowego, ale kompletnie brakuje Ci pomysłu? Jak znaleźć prezent idealny dla ukochanej mamy? Nasza propozycja to zegarek z diamentami, to nie tylko piękna ozdoba i funkcjonalny dodatek, ma również niezwykłą symbolikę, która z pewnością spodoba się Twojej rodzicielce. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać na prezent właśnie zegarek z diamentami oraz do jakiej kobiety będzie idealnie pasował. A jeśli kojarzysz związane z zegarkami przesądy i masz w związku z tym wątpliwości, lektura poniższego artykułu na pewno pomoże Ci je rozwiać. Sprawdź!

Co sprawia, że zegarek z diamentami to prezent naprawdę wyjątkowy? 

Poza tym, że to wspaniały, kobiecy, oryginalny prezent, zegarek z diamentami symbolizuje niezniszczalność ze względu na to, że diament jest najtwardszym z minerałów. Nie da się go zarysować i zawsze będzie olśniewał swoim blaskiem, a co najważniejsze – jego wartość pozostaje niezmienna z upływem czasu. Diamenty są również rzadkimi, drogocennymi i niezwykle pożądanymi kamieniami, zegarek wysadzany diamentami jest więc na całym świecie synonimem najwyższej jakości, dobrego gustu, prestiżu, wysokiego statusu, słowem – luksusu. To doskonały prezent na wyjątkowe okazje i specjalne wyjścia. Takie nie zdarzają się często, zatem Twoja mama zapewne posiada elegancką kreację, ale może nie posiadać ozdoby, która podkreśliła by ją oraz rangę okazji. Co więcej, mamy mają to do siebie, że wszystko oddałyby swoim dzieciom, a siebie często stawiają na ostatnim miejscu. Zatem taki wyjątkowy prezent będzie docenieniem jej starań i uczuć i przekaże jej więcej, nic milion słów.

Do kogo będzie pasował damski zegarek z diamentami?

Jak śpiewała niegdyś Marilyn Monroe, diamenty to najlepszy przyjaciel kobiety, jest więc małe ryzyko, że taki prezent nie uraduje Twojej mamy, tym bardziej, jeśli należy do eleganckich, wytwornych kobiet z klasą. Zegarek z diamentami będzie prezentem idealnym dla każdej kobiety kochającej błyskotki, biżuterię, a zwłaszcza drogie szlachetne kamienie. Może być też prezentem na wyjątkowe okazje, takiej jak ważne imprezy, specjalne wyjścia, może wówczas występować jako jedyna ozdoba stylizacji. A w wersji klasycznej, delikatnej, jedynie z drobnymi diamentowymi indeksami na tarczy, idealnie sprawdzi się też jako prezent dla minimalistki, również jako element codziennej garderoby i każdej stylizacji. Ze względu na swoją symbolikę, będzie też znakomitym prezentem dla silnych, twardych, niepokonanych, mądrych kobiet. Jak widzisz, prezent w postaci zegarka damskiego z diamentami może nie tylko zdobić kobietę, ale też nieść za sobą bardzo piękny przekaz. 

Czy zegarek to dobry pomysł na prezent – zaufać sobie czy przesądom? 

Istnieje opinia, że czasomierz nie jest stosownym prezentem. Wiąże się to ze starymi chińskimi przesądami. Według jednego z nich zegarek odlicza czas do śmierci osoby, której został podarowany. Drugi z nich zwiastuje ostrzeżenie, że „policzony” jest czas relacji pomiędzy osobą obdarowującą a obdarowaną. Jeśli w związku z tym wahasz się lub Twoja mama ufa przesądom, poproś, by dała Ci w zamian symboliczny grosik lub złotówkę. Dzięki temu Twoja mama symbolicznie kupi od Ciebie zegarek i żaden przesąd nie będzie miał już zastosowania.

Materiał partnera.