Damski Timex. Poznaj najlepsze modele zegarków w trzech grupach cenowych

Damski Timex. Poznaj najlepsze modele zegarków w trzech grupach cenowych

Amerykańska marka Timex od lat kieruje szeroką ofertę do kobiet. Wzornictwo nawiązuje do długiej tradycji, ale wciąż przyciąga oko. Ile trzeba wydać na dobrej jakości zegarek Timex?

Zegarki damskie Timex są tak popularne, bo już za nieco ponad 150 złotych można nabyć niezawodny produkt o ciekawym designie. Oczywiście wraz ze wzrostem ozdobności czasomierzy rosną też ich ceny. – Do najbardziej pożądanych należą złote zegarki Timex damskie – mówi nam specjalista do spraw sprzedaży z firmy Zegarki Centrum. Za najbardziej dopracowane modele trzeba zapłacić 1000 złotych i więcej. Tańszą alternatywą są zegarki damskie srebrne Timex.

Zegarki Timex damskie: ceny do 300 złotych

Wśród czasomierzy o najbardziej przystępnych cenach warto wyróżnić Timex zegarki damskie Indiglo, czyli te z błękitnym podświetleniem tarczy. Światło jest mocne, ale nie razi w ciemnościach, dlatego patent amerykańskiej marki zyskał taki rozgłos. W podświetlenie Indiglo wyposażono między innymi linię Fairfield. Minimalistyczne wzory ze skromnymi ozdobami pasują do niemal każdej stylizacji, od casualowej po elegancką. 

Zwolenniczki bardziej ozdobnych zegarków z pewnością zwrócą uwagę na utrzymane w pastelowej kolorystyce linie Metropolitan i Transcend. Znajdziemy tu modele z tarczą z masy perłowej, która świetnie koresponduje z kopertą w kolorze różowego złota. Te subtelne wzory z matowym paskiem są szczególnie chętnie noszone przez młode kobiety.

Z kolei panie, które cenią klasykę, wybierają raczej zegarki damskie na bransolecie Timex. Marka znana jest z delikatnych modeli z tarczą ozdobioną żłobieniem. Charakterystyczne są także bransolety w formie siateczki lub splecionych pasm metalu. Większość modeli wykonano z antyalergicznej stali szlachetnej – trwałej i estetycznej.

Zegarek Timex Transcend

 

Zegarki damskie Timex od 300 do 500 złotych

W średniej kategorii cenowej znajdziemy już zegarki Timex damskie złote (dokładniej: pozłacane). Wśród nich nawiązującą do włoskiego wzornictwa serię Milano. Minimalistyczna, okrągła tarcza osadzona w podłużnej kopercie zapewnia tym modelom bardzo charakterystyczny, ponadczasowy wygląd.

Jeśli chodzi o zegarki damskie srebrne Timex, to godna uwagi jest seria Weekender, wpisująca się modę boyfriend. Duży, okrągły cyferblat i prosty styl nadają czasomierzom z tej serii męski wygląd. Ale nadal są to zegarki damskie na bransolecie Timex – zamiast paska mamy charakterystyczną siateczkę ze stali. Całość dobrze się prezentuje na kobiecym nadgarstku, wyglądając elegancko i nowocześnie.

Wśród bardziej dekoracyjnych zegarków na szczególną uwagę zasługują te z serii Crystal. Większość modeli jest utrzymanych w jednolitej kolorystyce, na przykład srebrnej lub złotej. Uwagę zwraca połączenie powierzchni matowych i błyszczących, jak również kryształki, które zastępują cyfry. W tym przypadku zegarek niewątpliwie staje się biżuterią.

 

Zegarki Timex damskie: ceny od 500 złotych

W wyższej kategorii cenowej znajdziemy nową edycję damskich zegarków Waterbury. Jest to seria, która nawiązuje do korzeni marki Timex i wyróżnia się wyglądem retro. Obecnie wśród damskich zegarków Waterbury popularne są ozdobne egzemplarze w stylu lat 70. Możemy wybierać między innymi spośród chłodniejszych i cieplejszych odcieni złota.

Dumą marki jest niewątpliwie seria Celestial Opulence. Wzory nawiązują do nocnego nieba, znajdziemy tu więc efektowne połączenie złota z granatem lub czernią. Oko przyciągają detale przedstawiające gwiazdy oraz księżyc w różnych fazach. Najbardziej zaawansowane modele mają rozwiązanie open heart – w tarczy znajduje się wycięcie, które pozwala podziwiać ruch mechanizmu.

Zegarek Timex Celestial Opulence

 

Zegarki damskie Timex tworzą ciekawą kolekcję. Trzeba też przyznać, że marka ma charakterystyczny styl, który czyni ją rozpoznawalną. Dzięki bogatej ofercie, podzielonej na trzy kategorie cenowe, każda kobieta znajdzie tu coś dla siebie, szczególnie warto zwrócić uwagę na ofertę sklepu Zegarki Centrum.