Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Jesteś po zabiegu nakładania makijażu permanentnego? Koniecznie sprawdź, jak powinnaś teraz zadbać o swoje brwi, aby przedłużyć uzyskany efekt i zadbać o ich naturalny wygląd. Zobacz, czym smarować brwi po makijażu pernmanentnym.

Makijaż permanentny brwi — co to jest?

Makijaż permanentny brwi to forma tatuażu, który optycznie zagęszcza włosy w łuku brwiowym, pozwala skorygować jego kształt, a także odbudować brwi w przypadku ich całkowitego braku. Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika do skóry igłą lub różnego rodzaju ostrzami, w zależności od metody wykonania. Jest to oczywiście ingerencja w skórę, w wyniku której przerywana jest ciągłość naskórka. Po zabiegu należy koniecznie odpowiednio zadbać o skórę, aby efekt makijażu nie został zepsuty.

Czym smarować brwi po makijażu permanentnym?

Zaraz po wykonaniu makijażu permanentnego, brwi są znacznie ciemniejsze, ale już po upływie około 3 dni naskórek w okolicach łuków brwiowych zaczyna łuszczyć się wraz z barwnikiem, i brwi staja się o kilka tonów jaśniejsze. Po ok. 2 tygodniach goją się ranki po tatuażu, znikają wszystkie strupki oraz zaczerwienienia,i otrzymujemy ostatecznie finalny efekt. Po zabiegu należy dogłębnie nawilżyć skórę, nie wolno jej pocierać, ani myć mydłem. Do codziennej pielęgnacji najlepiej sprawdzi się odżywczy krem z witaminą E. Dzięki niemu skóra szybciej się zregeneruje i będzie odpowiednio nawilżona. Bezpośrednio po zabiegu nie wolno korzystać z solarium, sauny, basenu oraz SPA.

Po całkowitym zagojeniu się skóry dbaj o nią nadal i nie pozwalaj na jej wysuszanie. Na dobrze nawilżonej skórze makijaż permanentny będzie wyglądał lepiej, a także będzie dłużej się utrzymywał. Jeśli nie będziesz stosować się do tych zaleceń w makijażu pernamentnym mogą powstać przebarwienia.