Czym się kierować przy wyborze portfela damskiego?

Wizytówką kobiet jest ich torebka, a także portfel, który się w niej skrywa. Przywiązują do niego ogromną wagę, dbają o to, by należycie się prezentował i jak najbardziej pasował do ich charakteru. W sklepach znaleźć można nieskończenie wiele rodzajów i typów portfeli, co nie ułatwia nam wyboru tego jedynego. Czym się kierować przy kupnie idealnego portfela dla siebie?

Klasyczny, młodzieżowy, czy portmonetka?

Najczęściej spotykanymi portfelami dla kobiet portfele klasyczne, portfele młodzieżowe oraz portmonetki. Portfel klasyczny ma prostokątny kształt i zapięcie na zamek lub magnes. Wykonany jest ze skóry naturalnej lub ekologicznej. Najczęściej jest podzielony na kilka części, posiadać przegródki na karty, banknoty i dokumenty, a także saszetkę na monety. Portfele młodzieżowe często są z wodoodpornego materiału, są składane i w odważne, ciekawe wzory. One także posiadają przegródki i kieszonkę na monety. Natomiast portmonetki to malutkie portfele damskie, w których można przechowywać monety i niewielkie przedmioty. Mały portfel damski to idealna propozycja dla kobiet, które wolą minimalizm i preferują mniejsze torebki.

Źródło: https://www.mojawalizka.pl/pol_m_Portfele_Portfele-damskie-163.html

Rozmiar portfela damskiego

Wielkość i rozkład portfela zależy od tego, co chcemy w nim nosić oprócz pieniędzy. Mała portmonetka w zupełności wystarczy, jeśli nosimy w portfelu jedynie gotówkę. Jednak, w przypadku kiedy jeździmy samochodem i chcemy w nim zmieścić dowód rejestracyjny samochodu i prawo jazdy, musimy wybrać nieco większy format. W zależności od liczby przechowywanych kart i plastikowych dokumentów wybierzmy portfel z odpowiednią liczbą kieszonek do tego przeznaczonych, aby mieć do tych rzeczy dobry i szybki dostęp oraz zachować w nich porządek. Duży, pojemny portfel przyda się, jeśli chcemy w nim nosić bilety, wizytówki itp.

Kolor portfela

Przy wyborze portfela kobiety w pierwszej chwili patrzą na jego kolor. Nie można zaprzeczyć temu, że najchętniej wybieranym kolorem portfela, zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn, jest czarny. To kolor uniwersalny, który zawsze dobrze się prezentuje. Portfele w tym kolorze wybierają w dużej mierze kobiety, które cenią uniwersalne dodatki w minimalistycznym stylu. Czerwony kolor określany jest jako ten, który przyciąga dostatek i bogactwo. Stąd też bardzo często czerwone portfele wybierają kobiety sukcesu. Czerwony portfel jest też często wybierany przez kobiety, które cenią sobie indywidualność i lubią być w centrum uwagi. Kobiety delikatne lubią portfele o jasnej kolorystyce. Są one gustowne i pasują do lekkich, letnich stylizacji.