Czy z olejowaniem włosów można przesadzić?

Jeśli masz naturalnie suche i kręcone włosy, być może zastanawiałaś się, jakie są najlepsze olejki do włosów. Być może szukasz produktu, który pomoże utrzymać nawilżenie włosów, a także sprawi, że będą wyglądać zdrowo. Do olejowania włosów można wybierać spośród wielu różnych olejków, ale najpierw należy sobie odpowiedzieć na jedno pytanie – jak poprawnie olejować włosy?

Jak poprawnie nakładać olejek na włosy?

Olejek jest produktem naturalnym i ma wiele zalet. Służy do nadawania włosom blasku oraz ułatwia ich układanie. Jednak aby efekt olejowania włosów był dobrze widoczny trzeba pamiętać o poprawnym nakładaniu takiego olejka na włosy. Poniżej prosta i krótka instrukcja jak to robić by uzyskać zadowalający efekt:

 1. Niewielką ilość wybranego olejku nanieś na dłoń i wmasuj okrężnymi ruchami w skórę głowy.
 2. Nałóż resztę wybranego olejku na całe włosy od nasady, aż po same końce ruchem w dół. Nie zapomnij o końcówkach włosów!
 3. Załóż czepek i zostaw go na co najmniej 3-5 minut, następnie zdejmij i umyj włosy pod prysznicem. 

Tak w skrócie przebiega olejowanie włosów, ale istnieją różne techniki olejowania. Powyższe kroki mają swoje zastosowanie w jednej z najpopularniejszych z nich – jest to technika olejowania włosów na sucho. Poza nią istnieją też inne:

 • olejowanie włosów na mokro 
 • olejowanie na mokro z użyciem miski
 • olejowanie z użyciem odżywki do włosów
 • olejowanie z wykorzystaniem mgiełki do włosów
 • olejowanie z użyciem serum

Jak często można olejować włosy?

Olejek to najlepszy sposób, aby włosy były zdrowe, lśniące i nawilżone. Generalną zasadą olejowania włosów jest robienie tego przynajmniej raz w tygodniu. Ale niektórzy mogą potrzebować częstszych zabiegów ze względu na ich naturalny typ włosów lub klimat, w którym żyją. Niektóre osoby mające suche lub szorstkie włosy mogą olejować włosy częściej niż raz w tygodniu, aby zapobiec ich łamliwości i łamaniu. Inni z tłustą skórą nie muszą tak często poddawać się zabiegowi olejowania włosów z powodu już przetłuszczającej się skóry głowy.

Jakim olejem można olejować włosy?

Jeśli masz suche włosy, możesz użyć olejku kokosowego lub olejku migdałowego.

 • Olej kokosowy od olejznatury.pl do włosów to naturalna alternatywa dla innych zabiegów na włosy. Może być stosowany jako zamiennik odżywki, odżywki bez spłukiwania lub maseczki do głębokiej kuracji. Olej kokosowy ma wiele zalet dla zdrowia włosów, takich jak pomoc w usuwaniu łupieżu, zapobieganie łamliwości i splątaniu 
 • Olejek migdałowy to naturalny produkt, który można wykorzystać do wielu celów. Stwierdzono, że jest to jeden z najlepszych olejków do włosów i skóry, ponieważ może kondycjonować i nawilżać suche lub zniszczone włosy, odblokowywać pory z brudu i tłuszczu, zmniejszać zmarszczki i leczyć trądzik.

Jeśli masz przetłuszczające się włosy, warto zastosować olejek rycynowy lub olejek jojoba.

 • Olej rycynowy to olej roślinny, który służy do wzrostu włosów. Kwasy tłuszczowe omega-6 i omega-9 w oleju rycynowym wspomagają wzrost włosów, a także mogą pomóc w zapaleniu skóry, trądziku, łuszczycy i innych chorobach skóry.
 • Olejek jojoba pozyskuje się z ziaren jojoba, pochodzącego z Ameryki Północnej. Jest doskonałym środkiem nawilżającym skórę i włosy. Stwierdzono, że olejek jojoba poprawia elastyczność włosów, ogranicza ich łamliwość i zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Nadaje również włosom zdrowego blasku.