Czy warto kupować materace lateksowe?

Odpowiednio dobrany materac jest niezwykle istotny dla jakości Twojego snu, a od tego zależy, czy następnego dnia będziesz dobrze wypoczęty. Dlatego zakup materaca musi być odpowiednio przemyślany. Jednym z rodzajów dostępnych na rynku materacy, są materace lateksowe – mają one wiele zalet i nadają się dla szczególnie wymagających osób.

Właściwości zależą od składu

Materace lateksowe posiadają wiele pozytywnych właściwości, jednak pod warunkiem, że składają się w całości albo przynajmniej w większości z lateksu naturalnego, pozyskiwanego z mleczka kauczukowego, bez żadnych chemicznych dodatków. Istnieją też tańsze materace, składające się lateksu syntetycznego lub mieszanek lateksu naturalnego z dodatkami chemicznymi. Z tego powodu należy dokładnie sprawdzać skład i porównać nawet te same materace od różnych producentów pod względem gęstości, która również jest niezwykle ważna dla Twojego komfortu. Od niej zależy bowiem twardość materaca. 

Zalety materaca lateksowego

Materac z lateksu naturalnego ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest bardzo elastyczny i zawsze dopasowuje się do ciała, nawet przy wielu zmianach pozycji w ciągu nocy. Umożliwia wygodne spanie osobom o różnej masie, nawet śpiącym w jednym łóżku. Ponadto lateks ma porowatą strukturę i charakteryzuje się dobrą wentylacją oraz przewiewnością. Dzięki temu jest bardzo higieniczny, ponieważ zapobiega rozwijaniu się bakterii, grzybów czy wilgoci i to o każdej porze roku. Punktowe podparcie dla kręgosłupa w takim materacu będzie wybawieniem dla osób zmagających się z bólami w jego obrębie. Lateks, dzięki swojej strukturze, nie uciska żadnych miejsc na ciele i zapewnia poprawne krążenie krwi, dzięki czemu nikt nie powinien narzekać na drętwienie rąk czy nóg. Lateks jest także odporny na wszelkie odkształcenia i wytrzymały. 

Kto powinien sięgnąć po materac lateksowy?

Liczne zalety materaca lateksowego sprawiają, że jest on idealnym rozwiązaniem dla wielu osób, np.:

  • dla małżeństw – dzięki podparciu punktowemu na jednym materacu mogą spać dwie osoby o różnej masie ciała. Materac dopasowuje się do wagi i anatomii każdej osoby i zapewnia podparcie dla kręgosłupa.
  • dla dzieci – nie bez powodu mówi się, że jak się śpi, to się rośnie. Tak właśnie jest, bo kości i mięśnie dziecka rozwijają się podczas snu. Zalety materaca lateksowego sprawiają, że wspiera on prawidłowy rozwój kości i mięśni rosnących dzieci.
  • dla alergików – struktura materaca lateksowego czyni go niezwykle higienicznym, dlatego jest on idealny dla alergików uczulonych zarówno na kurz i drobnoustroje, jak i na substancje chemiczne.
  • dla osób z nadmierną potliwością – materac lateksowy jest przewiewny i usprawnia cyrkulację powietrza oraz odprowadzanie wilgoci. Zapobiega więc nocnemu poceniu, które zaostrzają wkłady syntetyczne przez ograniczanie przepływu powietrza.
  • dla osób starszych – materac lateksowy sprawdzi się świetnie zarówno dla seniorów zdrowych, ale borykających się z dolegliwościami kostno – stawowymi, tradycyjnymi dla wieku, jak i dla obłożnie chorych. To dlatego, że lateks jest bardzo elastyczny, ułatwia wstawanie oraz ma działanie ortopedyczne. Dodatkowo, jeśli zostanie dobrze dobrana jego twardość, zapobiega powstawaniu odleżyn u osób długo leżących lub obłożnie chorych.

Wysokiej jakości materace lateksowe dostępne są na https://sembella.pl/produkty/materace/lateksowe/

Materace lateksowe, zwłaszcza te z naturalnego lateksu, mają ogrom zalet i są najlepszym wyborem, nawet dla najbardziej wymagających. Służą nie tylko Twojej wygodzie, ale i zdrowiu. Zdecydowanie warto zainwestować w taki materac.