Uroda androgyniczna – nowy kanon piękna

W ostatnich latach niezwykle popularne stały się osoby o urodzie androgynicznej. Co oznacza określenie: uroda androgyniczna? I czym charakteryzuje się ten typ urody Sprawdź!

Uroda androgyniczna – nowy kanon piękna

Uroda androgyniczna wywodzi się z pojęcia androgynia, które w psychologii oznacza, że u danej osoby występują cechy psychiczne charakterystyczne zarówno dla kobiety, jak i dla mężczyzny. W związku z powyższym osoby o urodzie androgynicznej posiadają damskie i męskie cechy wyglądu. Kobieta androgyniczna to kobieta wysoka, mocno zbudowana, wręcz atletyczna. Może to też być typowa chłopczyca z małym biustem i wąskimi biodrami. Z kolei mężczyzna androgyniczny posiada duże oczy, wydatne usta oraz długie i gęste rzęsy. Często ma długie włosy i nosi kobiece ozdoby, np. kolczyki. Należy tutaj dodać, że z wyglądem zewnętrznym łączy się również osobowość i cechy osobowości. Tak więc, mężczyźni są bardzo często delikatni i opiekuńczy, a kobiety stanowcze i niezależne.

Uroda androgyniczna – znane osoby

Oto znane na świecie osoby, które charakteryzuje uroda androgyniczna:

  • serbski model Andrej Pejic, który uznawany jest za najbardziej kobiecego modela w branży.

  • amerykańska piosenkarka i aktorka Grace Jones, która słynie z oryginalnej, androgynicznej urody.

  • brytyjski wokalista, gitarzysta, basista i autor tekstów zespołu Placebo Brian Molko, który znany jest z delikatnej urody i słabości do damskich ubrań.

  • modelka z Dominikany Omahyra Mota, która znana jest z wyjątkowo męskich rysów twarzy.

  • polski wokalista Marcin Majewski, pseudonim Madoxx, który słynie z kobiecej urody oraz kobiecego głosu.

  • polski piosenkarz Michał Szpak, reprezentujący coraz popularniejszy styl „uniseksualizm”.