Czy mamy wpływ na starzenie się skóry twarzy?

Każda kobieta marzy o nieskazitelnej skórze twarzy. Niestety nieubłaganie zbliżający się proces starzenia sprawia, że musimy podjąć liczne kroki, by móc osiągnąć ten cel. Zarówno do porannej, jak i wieczornej pielęgnacji powinnyśmy podejść z jak największą starannością i uważnością. To właśnie małe kroki wykonywane każdego dnia mogą dać nam niesamowite rezultaty. Pamiętajmy również o tym, że czyha na nas kilka zagrożeń, których warto unikać, jeśli chcemy by nasza cera była promienna i elastyczna.

Jak przebiega proces starzenia?

Zadając sobie pytanie czy jesteśmy w stanie zatrzymać proces starzenia, dobrze jest w pierwszej kolejności zapoznać się z tym jak on przebiega. Tylko wtedy będziemy mogły skutecznie zareagować i wprowadzić odpowiednie rozwiązania. Niezwykle trudno jest jednoznacznie określić wiek w jakim się on rozpoczyna. Dzieje się tak dlatego, że oddziałuje na to wiele czynników. W zależności od tego jaki tryb życia prowadzimy czy jakie są nasze uwarunkowania genetyczne może stać się to wcześniej bądź później. Powszechnie przyjęło się, co jest potwierdzone przez badania, że takim kluczowym wiekiem jest 25 rok życia. Dlaczego? To właśnie wtedy skóra zaczyna produkować coraz mniej kolagenu i kwasu hialuronowego. Na samym początku nie postępuje to szybko i z pewnością nie zaobserwujemy większych zmian, natomiast już po 30, a tym bardziej 45 roku sytuacja będzie wyglądała już nieco inaczej. To wtedy zauważymy pierwsze zmarszczki, bruzdy, przebarwienia czy ogólnie pogorszoną kondycję skóry.

Czego unikać?

Wiele z nas tak bardzo dąży do tego, żeby proces starzenia nas nie dosięgnął, że stosujemy mnóstwo kosmetyków, które mają gwarantować nam piękny i młody wygląd na długie lata. Jednak czy więcej znaczy lepiej? W przypadku naszej cery jest wiele czynników, które należy uwzględnić zanim zdecydujemy się jakikolwiek zakup. To samo dotyczy wszelkich czynności, których się podejmujemy. Po pierwsze, nie możemy zapomnieć o prawidłowym oczyszczaniu skóry twarzy. Wykonując demakijaż oka postaraj się przez 10/15 sekund przytrzymać płatek, tak by tusz miał szansę się rozpuścić. Dopiero później delikatnymi ruchami zacznij go usuwać. Po drugie, nie opalaj twarzy. Dotyczy to zarówno wielogodzinnego wylegiwania się na plaży, jak i chodzenia na solarium. Dbaj o to, by nie wystawiać jej na bezpośrednie działanie szkodliwych czynników. Po trzecie, nie wychodź z domu bez użycia kremu z filtrem. Niezależnie od tego czy jest lato, czy zima jego aplikacja jest niezbędna. Unikaj również wysoko przetworzonego jedzenia, alkoholu czy papierosów.

Jak spowolnić starzenie?

Mając świadomość, że nie działamy na niekorzyść naszej cery, możemy przejść między innymi do tego jakie kosmetyki warto stosować. Tak jak już zostało to wspomniane, po pierwsze powinnaś zadbać o krem ochronny, który będziesz nakładać każdego ranka niezależnie od pogody. Twoja kosmetyczka powinna się również powiększyć o kremy na dzień i na noc. Dobrze jakby zawierały w swoim składzie między innymi kwas hialuronowy, kolagen czy retinol. Wszystkie te składniki spowolnią proces starzenia i utrzymają Twoją skórę w dobrej kondycji na dłużej. Wykonując wieczorną pielęgnację postaraj się 2/3 razy w tygodniu nakładać maseczki nawilżające. Zawarte w nich składniki dogłębnie zregenerują Twoją cerę. Nie zapomnij również o piciu odpowiedniej ilości wody, która od wewnątrz zadba o piękny wygląd. Kolejny produkt, który powinien znaleźć się w Twojej kosmetyczce to serum złuszczające, z którego należy korzystać raz w tygodniu.