Czy dredy się myje? Pielęgnacja dredów

Osoby posiadające dredy często słyszą pytania: Czy dredy się myje? (bo podobno nie można). Jak to się myje? Czy często się je myje? Czy są specjalne szampony? (bo podobno są, ale tego kosztują krocie)... Postaramy się na nie odpowiedzieć.

Czy dredy się myje?

Oczywiście! Dredy myje się tak samo jak normalne włosy.

Jak myje się dredy?

Dredy po zamoczeniu stają się ciężkie dlatego należy być ostrożnym przy zarzucaniu ich do tyłu, ponieważ mocno obciążają odcinek szyjny. Po umyciu dredów należy je owinąć w ciepły ręcznik i wycisnąć wodę. Dredów nie wolno suszyć suszarką, należy odczekać, aż same wyschną. Gdy dredy trochę przeschną, można je porolować między dłońmi. Taki zabieg sprawi, że dredy będą się lepiej zbijać, unikniemy również placków i kolanek na dredach. Dobrze również rozdzielić pozrastane dredy i dokręcić je pomiędzy palcami przy nasadzie głowy. Nie wolno kłaść się spać z mokrymi dredami, ani spinać ich gumką ponieważ powoduje to spłaszczanie się batów oraz powstawanie „kolanek”, „garbów”.

Czy dredy myje się często?

Zaleca się, aby po wykonaniu dredów odczekać 1-2 tygodni, ale po tym czasie można już myć je regularnie. Jak często?  Każdy powinien dostosować częstotliwość mycia do swoich potrzeb.

Czy do dredów są specjalne szampony?

Dredy myje się specjalnym szamponem, którego formuła powoduje, że szampon wnika głęboko do wnętrza, a zarazem nie powoduje wysuwania się włosów z dredów. Podobnie działają szampony ziołowe (np. pokrzywa, rumianek, czarna rzepa). Najważniejsze, aby nie myć dredów szamponem z odżywką oraz takim, który ułatwia rozczesywanie włosów. Aby szampon dobrze rozprowadzał się po dredach, dobrze jest go rozcieńczyć wodą, a potem kilkakrotnie spłukać.