Ćwiczenia na odchudzanie

Ćwiczeń na odchudzanie jest wiele. Właściwie rzecz biorąc najlepsze będą cardio, które podkręcają  metabolizm i spalają tkankę tłuszczową. Przykłady zestawów ćwiczeń jakie mogę zaproponować podaję poniżej.

Przyklady ćwiczeń spalających tkankę tłuszczową

Zestaw ćwiczeń:

 • pajacyk

Ustawiamy się prosto i wykonujemy pajacyki w tempie. Nie ociągamy się. Rozgrzewamy organizm.

 • przysiady

Ustawiamy się w pozycji stojącej ze złączonymi nogami. Ręce są wyciągnięte przed siebie. Wykonujemy przysiady.

 • trucht w miejscu

Trucht w miejscu to bardzo efektowne ćwiczenie. Biegniemy szybko.

 • wyrzuty nóg w tył

Ustawiamy się w podparciu rękach. Podkurcza y obie nogi pod klatkę i wyrzucamy je w tył w dość szybkim tempie.

 • plank w podporze z jedoczesnym podnoszeniem ukośnych kończyn

Ustawiamy się w pozycji planu na wyprostowanych rękach. Spinamy ciało, następnie wyciągamy przed siebie prawą rękę, jednocześnie podnosząc lewą nogę no góry. Wytrzymujemy w tej pozycji kilka sekund. Całe ciało musi być spięte aby utrzymać równowagę. Ćwiczenie wykonujemy na przemienię. Raz jedna strona raz druga.

 • pozycja do brzuszków, naprzemiennie dotykamy kolana do łokci

Ustawiamy się na plecach w pozycji leżącej. Nogi są uniesione i tworzą kąt 90 stopni. Ręce dotykają głowy na wysokości uszu. Robimy spięcia brzucha oraz dotyka prawa ręka lewej nogi. I to samo na drugą stronę. Brzuch jest napięty.

 • figura w łyżwiarstwie z przeskokami

Ustawiamy się w pozycji prostej, uginamy obie nogi. Następnie ciężar ciała przenosimy na lewą stronę. Zaczynamy wykonywać przeskoki. Z lewej na prawą i tak w kółko.

 • podskok w zwyż plus wyrzut nóg w tył

Stoimy prosto z lekko rozstawionymi nogami. Wykonujemy przysiad i wybijamy się w górę. Następnie przechodzimy szubko do pozycji planku na wyprostowanych rękach i wyrzucamy nogi w tył. Oba ćwiczenia robimy w szybkim tempie. Stracimy przy tym mnustwo kalorii. Wszystkie mięśnie pracują. Tłuszcz się spala.

 • podskoki z ugiętymi nogami w kolanach

Ustawiamy się w pozycji prostej z rozstawionymi nogami na wygodną szerokość. Robimy podskok i opadamy na całe stopy, jednocześnie robiąc przysiad. Powtarzamy w ciągu.

 • naprzemienne wyrzuty nóg w tył

Ustawiamy się w podporze na prostych rękach i wykonujemy naprzemienne wyrzuty nóg w tył. Tempo wykonywanego ćwiczenia powinno być szybkie.

 • plank

Ciało ustawiamy w podporze na zgiętych rękach, jednocześnie podpierając się stopami. Ciało powinno być ułożone w naturalnej pozycji kręgosłupa. Nie za nisko ani zbyt wysoko. Wytrzymujemy w tej pozycji jak najdłużej.

 • rowerek

Typowe ćwiczenie znane nam jeszcze z czasów szkolnych, kiedy to było nagminnie wykonywane na lekcji wychowania fizycznego. Ustawiamy się na macie w pozycji leżącej, unosimy nogi i wykonujemy ruch nóg podobne do tych wykonywanych podczas jazdy rowerem.

 • nozyce

Ustawiamy się w pozycji leżącej, ręce ułożone są wzdłuż ciała. Podnosimy nogi ponad matę i wykonujemy ruch nożycowy.

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy po 30 sekund w trzech seriach. Gwarantuję że pot Was obleje. Oczywiście należy pamiętać, iż przed każdym treningiem musimy wykonać rozgrzewkę. Na początku ćwiczymy wolniej, jednak gdy nabierzemy lepszej kondycji  będziemy je wykonywać szybko

Podsumowanie

Zaproponowany przeze mnie zestaw jest doskonały na wykonanie tabaty, która podkręci metabolizm. I spowoduje spalanie tkanki tłuszczowej przez długi czas po treningu. Najlepiej jest wykonywać tabatę rano. Przyniesie lepsze efekty. Oczywiście wiadomą sprawą jest dobrze zbilansowana dieta, bogata w odpowiednie składniki odżywcze i witaminy.

Źródła: