Co zrobić, żeby szpilki stały się wygodniejsze?

Wiele eleganckich Pań nie wyobraża sobie życia bez klasycznych szpilek. Te zmysłowe i wysmuklające kobiecą łydkę buty oczywiście pięknie się prezentują, ale niestety nie należą do najwygodniejszych. Naprawdę trudno wytrzymać w nich wiele godzin w ciągu dnia, bez dyskomfortu i niejednokrotnie dokuczliwego bólu. Dlatego też, aby nie rezygnować z tego wyjątkowego obuwia, warto zastosować kilka sztuczek, żeby stało się ono nieco wygodniejsze.

Co zrobić, żeby szpilki stały się wygodniejsze?

Zapewne niejedna kobieta posiada piękne, ale niewiarygodnie niewygodne buty, które zakłada pomimo dyskomfortu. Po prostu z wygodą wygrywają względy estetyczne. Właśnie dlatego cierpimy, ale wyglądamy zachwycająco. 

Aby nieco uprzyjemnić sobie noszenie szpilek, warto zastosować kilka przydatnych sztuczek, które to umożliwią. Może dzięki nim nie będziemy musiały fantazjować o wygodnych kapciach lub o chodzeniu boso, podczas długich godzin w pracy.

Jednym dosyć kreatywnym sposobem na rozciągnięcie zbyt ciasnych butów, jest wypełnienie worków strunowych wodą i umieszczenie ich we wnętrzu butów. Następnie wkładamy tak przygotowane obuwie do zamrażarki i zostawiamy je na noc. Woda zamarza i tym samym rozciąga but. Proste i genialne! Nie jest to niestety dobra metoda, jeśli buty wykonane są z delikatnego materiału, który mógłby zostać uszkodzony.

Można także wypełnić swoje ciasne buty miękkim papierem do pakowania, nasączonym czystym alkoholem i zostawić je na noc. Być może jest to nieco kontrowersyjna i nie najtańsza metoda, ale również działa. Rano buty będą gotowe do założenia!

Innym sposobem jest noszenie zbyt ciasnych butów po domu, z grubymi wełnianymi skarpetami… Z całą pewnością, nawet myślenie o tym boli! Jednak przez chwilę warto spróbować. W celu rozciągnięcia obuwia musimy uruchomić suszarkę do włosów i zacząć rozgrzewać miejsca buta, które nas uciskają. Pod wpływem ciepła buty powinny się nieco rozciągnąć, zapewniając tym samym komfort, którego potrzebujesz.

Na rynku obuwniczym dostępne są również gotowe preparaty, takie jak spraye lub pianki, które również ułatwiają rozciąganie ciasnych butów.  Po prostu nakładasz preparat, zakładasz obuwie i nosisz je tak długo, aż poczujesz się bardziej komfortowo.

Oczywiście, jeśli nie zamierzasz wykonywać żadnej z tych czynności, to możesz znaleźć najbliższy zakład szewski i zlecić rozciąganie niewygodnych butów specjaliście.

Jeżeli należysz do osób, które cenią zarówno dobrą jakość, jak i przystępną cenę, to kupując buty, zamiast korzystać z oferty stacjonarnych sklepów obuwniczych, warto przejrzeć także propozycje internetowych hurtowni butów. Dzięki temu możesz trafić na bardzo atrakcyjne okazje i zakupić świetne obuwie w bardzo dobrej cenie.

Polecamy!