Co to jest prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to polisa, która zapewnia ochronę Twoich finansów w przypadku konieczności skorzystania z prywatnej opieki. Jego wykupienie jest dobrowolne i zdecydowanie warto się na nie zdecydować z powodu wielu korzyści. Polisa zdrowotna daje nam możliwość szybkiego umówienia wizyty u dowolnego specjalisty, przeprowadzenia badań czy różnego rodzaju zabiegów. Posiadając takie ubezpieczenie zdrowotne, nie musisz czekać miesiącami na konsultację lekarską, a do tego wiele wizyt u specjalistów możesz umówić bez posiadania skierowania.

Prywatne ubezpieczenie zdrowotne – co może się znaleźć w zakresie? Wizyty lekarskie (także e-wizyty czy teleporady), badania diagnostyczne, profilaktyczne i ambulatoryjne, zabiegi i szczepienia czy rehabilitacja.

Co więcej, niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także rozszerzone polisy, w ramach których skorzystać można np. z pakietu assistance. Dzięki niemu otrzymasz np. domową opiekę pielęgniarską, wsparcie psychologiczne w trudnych sytuacjach życiowych i nie tylko. Warto sprawdzić dostępne opcje w ramach oferty konkretnego ubezpieczyciela.

Co daje ubezpieczenie zdrowotne?

Zdecydowana większość osób korzystających z usług publicznej służby zdrowia doświadczyła konieczności długiego oczekiwania na wizytę u specjalisty. W sytuacji problemów zdrowotnych, gdy czas gra na naszą niekorzyść, możliwość szybkiej konsultacji, badania jest na wagę złota. Posiadanie prywatnej opieki medycznej rozwiązuje tego rodzaju problemy związane z odległymi terminami wizyt i badań. Korzystając z usług niepublicznych placówek, nie tylko zyskujesz natychmiastowy dostęp do specjalistów, ale również masz pewność efektywnego leczenia w ramach badań i zabiegów.

Wykupując polisę zdrowotną, możesz liczyć między innymi na:

  • pokrycie kosztów leczenia, badań, zabiegów czy szczepień przez ubezpieczyciela;
  • brak konieczności oczekiwania w długich kolejkach (zwykle na konsultacje lekarskie czeka się maksymalnie 3-5 dni);
  • dostęp do najlepszych specjalistów, którzy w sposób profesjonalny i kompleksowy zadbają o Twoje zdrowie;
  • możliwość odbycia wizyty w placówce albo skorzystania z konsultacji lekarskiej online;
  • nielimitowany dostęp do wielu placówek medycznych w całej Polsce;
  • możliwość dowolnego rozszerzenia swojego ubezpieczenia zdrowotnego – np. o zasiłek szpitalny;
  • możliwość objęcia w ramach polisy innych członków rodziny.

Co więcej, do Twojej dyspozycji są różne warianty polis, które możesz dowolnie dopasować do własnych potrzeb. Dzięki temu zyskujesz wybór i masz pewność, że ubezpieczenie zdrowotne w 100% spełni Twoje oczekiwania.

Telemedycyna – jak wyglądają konsultacje online?

W dobie pandemii warto ograniczać do minimum kontakty z innymi. Doskonale wiedzą o tym ubezpieczyciele, którzy również pod tym kątem dostosowują swoje rozwiązania do potrzeb klientów.

W ramach polisy możesz więc korzystać z konsultacji lekarskich online lub przez telefon. W ich trakcie specjaliści przeprowadzają wywiady z pacjentami i w oparciu o nie mogą wystawić e-receptę, e-zwolnienie lub skierowanie na badania. To dodatkowy atut prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki telemedycynie wygodnie i bezpiecznie skorzystasz ze wsparcia lekarza, omówisz z nim niepokojące Cię objawy czy wyniki badań.